اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

پاتک پلیس به 872 سارق و مالخر در پایتخت+ فیلم

پاتک پلیس به 872 سارق و مالخر در پایتخت+ فیلم

872 سارق و مالخر در طرح رعد پلیس پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایران آنلاین ، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در  مرحله 51طرح رعد با اشاره به اجرای 256 حکم قضایی در اجرای این مرحله از طرح، گفت: در این مرحله از طرح 872 سارق و مالخر دستگیر و 36 باند متلاشی شده است.
وی با اشاره به اینکه در این مرحله از طرح سه هزار و 291 مورد اموال سرقتی کشف شده است، عنوان داشت: در این مرحله از  طرح 208 دستگاه خودرو و موتور سیکلت سرقتی کشف شد.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به  اینکه به تعداد یک هزار و 50 پرونده سرقت رسیدگی شده است و این پرونده ها به سرانجام رسیده اند، گفت: ارزش تقریبی اموال مکشوفه 19 میلیارد و 728 میلیون تومان است. 

سردار رحیمی با اشاره به دستگیری 24 نفر در حوزه قاچاق کالا، گفت: در این مرحله از طرح 12 هزار و 892 مورد انواع کالای قاچاق به ارزش تقریبی 5 میلیارد و 659 میلیون تومان کشف و در این رابطه 39 فقره پرونده تشکیل و پیگیری شده است.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت به خصوص سرقت منزل در صدر برنامه های پلیس پایتخت است، بیان داشت: در این مرحله از طرح 88 مورد پاتوق سارقان و 11 مورد پاتوق مالخران متلاشی و پاکسازی شد وهمچنین در این طرح 6 پاتوق اراذل و اوباش و 118 پاتوق فروشندگان مواد مخدر شناسایی و متلاشی شد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در این مرحله از طرح حدود 20 کیلو گرم انواع مواد مخدر کشف شد، بیان داشت: در طرح 51 تعداد 326 خرده فروش موادمخدر دستگیر و تعداد 409 معتاد متجاهر جمع آوری شدند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به  اینکه در بحث مقابله با سرقت منزل یک باند حرفه ای نیز دستگیر شده است، گفت: در عملیات دو نفر از سارقان منزل که پس از مشاهده پلیس از محل متواری شده بودند با سرعت عمل پلیس دستگیر و از آنها دو قبضه سلاح کشف شده است.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در این مرحله از طرح دو هزار و 500 کیلو گرم گوشت گرم غیر بهداشتی کشف و در این زمینه یک نفر دستگیر شد، اظهار داشت: در این طرح دو نفر که در پوشش خریداران از طریق سایت دیوار به منازل شهروندان مراجعه و به صورت مسلحانه اقدام به سرقت می کردند شناسایی و دستگیر و از آنها یک قبضه سلاح کمری و یک عدد شوکر و اسپری اشک آور کشف شد.
سردار رحیمی با اشاره به دستگیری سارقان مسلح منطقه گیشا و اینکه از این سارقان دو قبضه سلاح کمری کشف شد ، گفت:در این طرح یک باند که اقدام به خرید گوشی های سرقتی می کردند دستگیر و از آنها تعداد 181 عدد گوشی تلفن همراه و 30 عدد لیبل گوشی کشف شد.
وی با اشاره به شناسیایی و دستگیری یک باند سرقت از اماکن خصوصی و داخل خودرو، عنوان داشت:از این باند یک عدد قیچی بزرگ آهن بری، یک عدد دیلم آهنی بزرگ و تعدادی لوازم که در سرقت از آنها استفاده می کردند کشف و ضبط شد.

کپی