اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

افزایش ۴۷.۳ درصدی ارزش و ۱۴.۹ وزن صادرات کالاهای غیرنفتی

افزایش ۴۷.۳ درصدی ارزش و ۱۴.۹ وزن صادرات کالاهای غیرنفتی

آمار مقدماتی واردات و صادارت کالاهای غیرنفتی (با میعانات گازی) در ۷ ماهه امسال حاکی از صادرات بیش از ۷۵ میلیون تنی این کالاها ( رشد ۱۴.۹ درصد نسبت به ۷ ماه اول سال گذشته) به ارزش ۲۷ میلیارد و ۷۴ میلیون دلار ( افزایش ۴۷.۳ درصدی نسبت به نیمه اول سال ۹۹) است.

به گزارش ایران آنلاین، بر اساس بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت (دفتر مدیریت داده، آمار و فناوری اطلاعات)، وزن صادرات کالاهای غیرنفتی( با میعانات گازی) در ۷ ماهه امسال ۷۵ میلیون و ۱۸۳هزار تن بوده و در مدت مشابه پارسال (۷ ماهه ۱۳۹۹) ۶۵ میلیون و ۴۲۳ هزارتن بوده است که رشد ۱۴.۹ درصدی داشته است.

ارزش صادرات کالاهای غیرنفتی( با میعانات گازی) در ۷ ماهه امسال نیز رقم ۲۷ میلیارد و ۷۴ میلیون دلار و در مدت مشابه پارسال ۱۸ میلیارد و ۳۷۶ میلیون دلار بوده که رشد ۴۷.۳ درصدی را تجربه کرده است.

در بخش واردات نیز در ۷ ماه اول سال جاری بیش از ۲۳ میلیون تن کالاهای غیرنفتی به ارزش ۲۷ میلیارد و ۷۳۹ میلیون دلار وارد کشور شده است که از نظر وزنی رشد ۲۱.۶ درصد و از نظر ارزشی افزایش ۳۸.۵ درصدی را در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

حجم تجاری کشور در ۷ ماهه امسال به رقم ۵۴ میلیارد و ۸۱۳ میلیون دلار رسید که این رقم در ۷ ماهه سال گذشته ۳۸ میلیارد و ۴۰۱ میلیون دلار بوده است.

همچنین وزن تجاری از ۸۴ میلیون و ۷۵۴ هزار تن در ۷ ماهه سال گذشته به رقم ۹۸ میلیون و ۶۸۸ هزار تن در ۷ ماهه ۱۴۰۰ رسیده است.

کپی