اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

نکاتی ارزشمند در مورد سایت

نکاتی ارزشمند در مورد سایت

وقتی سایتی در حال راه اندازی است یکی از مواردی که بیشتر به آن توجه می شود ظاهر سایت است . بهتر است در کنار این ظاهر به سرعت وب سایت هم توجه شود . به نظر شما بهینه سازی سرعت سایت چقدر اهمیت دارد ؟

وقتی سایتی در حال راه اندازی است یکی از مواردی که بیشتر به آن توجه می شود ظاهر سایت است . بهتر است  در کنار این ظاهر به سرعت وب سایت هم توجه شود . به نظر شما بهینه سازی سرعت سایت چقدر اهمیت دارد ؟  به گفته یک مجموعه سئو در اصفهان سرعت سایت نقش به سزایی در سئو آن سایت دارد. به گفته همین شرکت طراحی سایت در اصفهان سرعت سایت از بنیادین ترین پارامتر های طراحی سایت است. البته نا گفته نمایند که نباید از دنیای آموزش اینستاگرام در اصفهان عقب بمانید.

تا پایان این مقاله با ما باشید تا به صورت گام به گام به این سوال پاسخ دهیم . بیشتر دارندگان وب سایت به دلیل نا آگاهی فکر می کنند همه چیز یک سایت ظاهر آن است که این باور تا حدودی غلط است با یک مثال ساده می توان این اهمیت را بیان کرد . به عنوان مثال مهم نیست که رتبه ی سایت شما چقدر بالاست یا دیزاین سایت شما چقدر جذاب است اگر بازدید کننده ها برای لود شدن سایت شما خیلی معطل شوند صفحه شما را بسته و به وب سایت های جایگزین مراجعه می کنند که این کار شروع یک فاجعه است برای شما.

 

سرعت لود صفحات وب سایت :

سرعت لود به شکلی محتوای سایت را تعیین می کند بنابراین اگر می خواهید پتانسیل کاملی را از وب سایت خود داشته باشید باید روی سرعت وب سایت تان هم کار کنید. این کار به نفع سایت شما خواهد بود چون رتبه سایت را افزایش می دهد و افزایش رتبه هم برای شما سود آور است . در ضمن گوگل روزانه به دنبال فاکتور های تاثیرگذاربرای بهبود تجربه کاربر است .

بهبود رتبه گوگل :

 می توان گفت یکی از فاکتور هایی که الگوریتم گوگل برای رتبه بندی سایت از آن استفاده می کند سرعت در سایت است . زمانی که سایت شما کند می شود موتورهای جستجو مجبورهستند با توجه به ظرفیت خود صفحات کمتری را جست و جو کنند که این کار بر نحوه ایندکس شدن سایت شما تاثیر منفی می گذارد .

کاهش نرخ برگشتی :

این موضوع به درصدی از بازدید کنندگان که بعد از بازدید از یک وب سایت آن را می بندند و یا بر روی دکمه برگشت کلیک می کنند اشاره دارد اگر در سایت شما محتوا دیر لود شود بازدید کننده از دیدن محتوای شما صرف نظر می کند و بر روی دکمه برگشت کلیک کرده و سایت دیگری را باز می کند چرا که از نظر کاربران گشت و گذار در وب سایت های کند نوعی اتلاف وقت محسوب می شود . گوگل به طور دقیق ترافیک همه سایت ها را محاسبه می کند و اگر مطابق اندازه گیری گوگل سایت شما برای لود شدن بیشتر از 5 ثانیه زمان برد آن سایت دیگر در رتبه ی اول نخواهد بود .

What is On-Site SEO? EverSpark Interactive

بالا بردن نرخ تبدیل

اگر مراجعه کننده ای بعد از جست و جو به سایت شما مراجعه کند و محتوای سایت شما بیش از حد طول بکشد نه تنها مراجعه کننده ها را از دست می دهید بلکه مشتریان بلقوه ی خود را نیز از دست خواهید داد . اگر سرعت سایت شما زیاد باشد نه تنها کسب و کار شما بهتر خواهد شد بلکه بازدید کننده های سایت شما انگیزه ی بیشتری برای دیدن صفحات دیگر سایت خواهند داشت . تحقیقات بر روی  کسب و کار های آنلاین نشان داده که اگر در این سایت ها محتوا و یا صفحه دیر لود شود مشتریان خرید خود را کامل نمی کنند و از سایت خارج می شوند .

کپی