اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پژو متهم ردیف اول 2 تصادف در تهران + عکس

پژو متهم ردیف اول 2 تصادف در تهران + عکس
سهیلا نوری خبرنگار

صبح امروز در حالی 2 تصادف شدید در 2 بزرگراره تهران رخ داد که خودروی پژو متهم ردیف اول تصادف‌ها بود.

به گزارش ایران‌آنلاین صبح امروز اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در حالی از بروز 2 تصادف در بزرگراه‌های رجایی و امام علی خبر داد که تصادف‌ اول منجر به مرگ یک عابر پیاده شد.
 سرهنگ "علی همه‌خانی" معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در تشریح جزییات این 2 تصادف به خبرنگار ایران‌آنلاین گفت: در ساعت 07:30 صبح امروز مرکز فوریت‌های پلیسی 110 و سپس تیم کارشناسی منطقه 20 پلیس راهور فاتب، در جریان تصادف یک دستگاه سواری پژو با عابر پیاده در مسیر شمال به جنوب خیابان رجایی نرسیده به بیمارستان هفتم قرار می‌گیرند و تیم کارشناسی بلافاصله در محل حادثه حاضر می‌شوند.
سرهنگ همه‌خانی ادامه داد: عابر پیاده 70 ساله، بدون توجه به خطرات موجود اقدام به عبور از عرض بزرگراه می‌کند این در حالی بود که در همین حین راننده پژو ناگهان عابر را مقابل خود می‌بیند. راننده که دیگر نتوانست خودرو را کنترل کند و  زمان کافی برای ترمز گرفتن و ایست کامل نداشته، به شدت با عابر پیاده برخورد می‌کند.
 
به گفته معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، شدت حادثه و برخورد به حدی بوده که عابر پیاده به لاین مخالف پرتاب می‌شود و بر اثر شدت ضربه در محل حادثه جان می‌بازد.
وی همچنین یادآور شد: در محدوده تصادف، بار ترافیکی سنگینی برقرار شده بود که با تلاش ماموران پلیس راهور و خارج کردن وسیله نقلیه از موقعیت تصادف، بار ترافیکی کاهش پیدا کرده و ترافیک به وضعیت قبل بازگشت.
 
به گزارش ایران‌آنلاین در همین محدوده زمانی یک تصادف دیگر در بزرگراه امام علی ( ع ) رخ داد که در پی آن سواری پژو، تیبا و موتورسیکلت با شدت به یکدیگر برخورد کردند.
 
سرهنگ همه‌خانی در خصوص جزئیات این حادثه و شدت خسارات آن گفت: در ساعت 07:25 صبح امروز وقوع یک فقره تصادف خسارتی در محدوده بزرگراه  امام علی (ع) ایستگاه توسکا به پلیس 110 اعلام شد. گزارش اولیه حاکی از آن بود که سواری پژو در این محدوده به شدت با یک دستگاه سواری تیبا برخورد می‌کند و پس از آن سواری تیبا به سمت یک دستگاه موتورسیکلت که در حال تردد بوده برخورد و راکب آن نقش بر زمین می‌شود؛ سواری تیبا هم به شدت با گاردریل های میانی بزرگراه برخورد می‌کند.
 
سرهنگ همه‌خانی افزود: تیم کارشناسی منطقه 25 پلیس بزرگراه، بلافاصله در محل حاضر شدند و ضمن کنترل بار ترافیکی و ایمن‌سازی محدوده تصادف، برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداختند.
در این حادثه سواری پژو به دلیل عدم رعایت حق تقدم و انحراف، مقصر شناخته شد.
 
گفتنی است در پی حوادث صبح امروز تهران معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به عابرین توصیه کرد: هیچ گاه اقدام به تردد از عرض اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها نکنند، همواره از پل‌های عابر پیاده استفاده کنند و به رغم اینکه که ممکن است تا رسیدن به پل عابر پیاده زمانی را صرف کنند اما به این نکته توجه داشته باشند که این انتخاب در هر شرایطی بهتر از به استقبال تصادف و حوادث ناگوار رفتن و پذیرش خطر است.
 
وی همچنین از رانندگان خواست هیچ گاه به صورت ناگهانی تغیر مسیر نداده و حتما قبل از این اقدام، رانندگان دیگر را با راهنما زدن آگاه سازند. ضمن اینکه در همه حال توجه کافی و لازم به جلو داشته و از انجام هرگونه حرکات و رفتاری که حواس آنها را پرت می‌کند بپرهیزند در عین حال از راکبین موتورسیکلت‌ها نیز خواست قبل از حرکت و روشن کردن موتورسیکلت کلاه کاسکت استاندارد بر سر بگذارند.
 

 

کپی