اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر کشور:

طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا از هفته آینده اجرایی می شود

طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا از هفته آینده اجرایی می شود

وزیر کشور با بیان اینکه طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا از هفته آینده به صورت مرحله ای اجرایی می شود؛ گفت: با اجرای این طرح امید داریم روند مدیریت هوشمند بیماری کرونا در کشور به سمت بهبودی و نظارت کامل برود.

 دکتر احمد وحیدی در نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که امروز با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه تمام تلاش برای مدیریت کامل بیماری کرونا در کشور است؛ تصریح کرد: برای کنترل موثرتر بیماری کرونا در نشست قرارگاه طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا مورد بحث قرار گرفت و قرار است از یکشنبه هفته آینده این طرح در پنج مرحله، نخست از دستگاههای دولتی و در ادامه به صورت فاصله یک هفته ای حمل و نقل درون شهری، اصناف، حمل و نقل برون شهری و مراکز علمی، تحقیقاتی و آموزشی اجرایی می شود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: موضوع دوم جلسه بیماریابی در مرزها بود و افرادی که از مجاری مرزهای کشور وارد می شوند به لحاظ شرایط بیماری نظیر تزریق دو دوز واکسن و داشتن پی سی آر منفی کنترل شود و احیانا در صورت مثبت بودن بیماری، وضعیت قرنطینه اعمال شود.

وی در ادامه صحبت های خود به موضوع پیامدهای اجتماعی بیماری کرونا در شرایط حاضر و فضای پساکرونا اشاره کرد و گفت: در این خصوص طرحی از سوی سازمان امور اجتماعی کشور درخصوص کنترل پیامدهای روانی و اجتماعی بیماری ارائه و قرار شد این طرح به صورت کامل تر و کارشناسی تر تکمیل شود.

دکتر وحیدی همچنین گفت: دستور کار دیگر نشست قرارگاه، اصناف و کوتاه‌تر شدن اخذ مجوز کسب و کارها بود و در این خصوص تاکید شد اخذ مجوز اصناف مستقیماً در اختیار وزارتخانه صمت باشد و نیازی به مراجعه حضوری نباشد.

وزیر کشور در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر آمار بالای ابتلای دانش آموزان به ویروس کرونا و احتمال غیرحضوری شدن مدارس هم گفت: همانطور که قبلا اطلاع رسانی شده برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال دو دوز واکسن تزریق شده که تکلیف شان معلوم است  اما برای زیر ۱۲ سال هنوز بررسی‌ها در حال انجام است که آیا به لحاظ علمی نیاز به تزریق واکسن وجود دارد یا نه و در این خصوص قرار است بررسی های دقیق تری صورت گیرد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر مطابق ابلاغ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مدارس به شکل یک الی دو روز در هفته به صورت حضوری و مابقی تدریس‌ها به شکل غیرحضوری است و تاکنون وضعیت نابسامان و جدیدی در حوزه مدارس نداشتیم و آمار ارائه شده درخصوص ابتلای دانش آموزان هم باید توسط وزارت بهداشت تأیید شود.

کپی