اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جزئیات تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا برای تعطیلی ها+ فیلم

جزئیات تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا برای تعطیلی ها+ فیلم

عابد ملکی معاون عمرانی استانداری تهران، جزئیات مصوبات هشتمین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا را تشریح کرد.

به گزارش ایران‌آنلاین فعالیت تمامی مراکز آموزشی مناطق ۲۲ گانه تهران، ری و کهریزک در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه غیرحضوری خواهد بود.

عابد ملکی - معاون استاندار تهران - در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای پایتخت در ارتباط با مصوبات جلسه امروز، افزود: با توجه به تشدید آلودگی هوا مصوب شد ضمن تعطیلی مهد‌های کودک، فعالیت تمامی مراکز آموزشی در مناطق ۲۲ گانه تهران، ری، کهریزک، اسلام شهر، چاردونگه، جوادآباد، پاکدشت، قرچک پیشوا و ورامین غیرحضوری شود.

وی همچنین از تعطیلی موقت واحد‌های صنعتی آلاینده از جمله کارخانجات شن و ماسه، خبر داد و گفت: کنترل دقیق خودرو‌های بدون معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه خودرو‌های گازوئیلی از جمله کامیون و جرثقیل و همچنین جلوگیری از فعالیت‌های عمرانی بزرگ شهری از دیگر مصوبات جلسه امروز است.

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: جلوگیری از روشن بودن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌ها و جلوگیری از سوزاندن زباله‌ها و استفاده نکردن از گاز مایع در واحد‌های صنعتی هم از دیگر مصوبات جلسه امروز است و قرار شد در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری آمبولانس‌های مرکز اورژانس در میادین اصلی و پرازدهام جمعیت مستقر شوند.

ملکی گفت: مصوبات در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری قابل اجراست و در صورت تشدید آلودگی هوا در روز شنبه هفته اینده نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا در محل استانداری تهران برگزار خواهد شد.
 

کپی