اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

تبدیل وضعیت 150 نفر از پرسنل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان انجام شد

تبدیل وضعیت 150 نفر از پرسنل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان انجام شد

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: در نیمه اول سالجاری، فرآیند تبدیل وضعیت 150 نفر از پرسنل قرارداد معین این شرکت به قرارداد دائم انجام شد و تا پایان سال کار تبدیل وضعیت تمام پرسنل قرارداد معین این شرکت که شرایط تبدیل وضعیت را داشته باشند انجام خواهد شد.

 
 
احمد علی اصغری مقدم اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل، پرسنلی که طی پنج سال متوالی در وضعیت قرار داد معین قرار داشته باشند، در صورت احراز شرایط، تبدیل وضعیت آن ها انجام می شود.
وی در ادامه به به روز رسانی احکام کلیه پرسنل بر مبنای مجموعه ضوابط طرح طبقه بندی و ارزشیابی مشاغل اشاره کرد و گفت: طی این طرح تطبیق کلیه امتیازات گذشته پرسنل بر مبنای طرح جدید، مانند امتیاز سنوات، امتیاز مدرک تحصیلی، امتیاز سختی کار، امتیاز شغل، امتیاز دوره‌های آموزشی و همچنین، محاسبه و تطبیق گروه‌های استحقاقی پرسنل بر اساس ضوابط جدید و در مرحله بعد بر اساس افزایشات سال ۱۴۰۰ ، از دیگر اقدامات مهم انجام شده این معاونت در سال جاری است.
معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: ثبت کلیه سوابق کاری پرسنل با توجه به سوابق بیمه تأمین اجتماعی و شروع فرآیند اعمال مدارک تحصیلی جدید پرسنل مطابق ضوابط جدید طرح طبقه بندی مشاغل، از سایر اقدامات انجام شده این معاونت است.
وی در بخش فرآیند تبدیل وضعیت پرسنل حجمی و شرکتی مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران گفت: علاوه بر انتشار اطلاعیه این فرآیند، سه دوره مذاکره حضوری با پرسنل این شرکت برگزار شد که بر این اساس حدود ۸۰ نفر از پرسنل واجد شرایط، شناسایی و اقدامات لازم برای تبدیل وضعیت آن ها در حال انجام است.
اصغری مقدم خاطر نشان کرد: ایثارگران و فرزندان آنها، فرزند، همسر، پدر و مادر شهید، آزاده، همسر و فرزند ایشان، جانباز و فرزند ایشان، خود، همسر و فرزند افرادی که به مدت 6 ماه در جبهه حضور داشته اند، شامل این طرح شده اند.
معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان به ثبت اطلاعات بیش از هزار نفر از پرسنل حجمی و شرکتی در سیستم پرسنلی، جهت یکپارچه سازی قرارداد نامبردگان مطابق طرح طبقه بندی مشاغل، قانون کار و صدور احکام و فیش حقوقی افراد با نرم افزار طلایی شرق اشاره کرد و افزود: این اقدام به جهت داشتن آمار مناسب و کنترل بر اطلاعات کلیه پرسنل انجام شد.
 وی بازنگری و به روزرسانی شرح وظایف کلیه مشاغل توزیع برق سیستان و بلوچستان را از دیگر اقدامات انجام شده در سالجاری دانست و اظهار داشت: با توجه به پراکنده بودن عناوین شغلی، طی این اقدام تمام مشاغل در قالب چند عنوان کلی ساماندهی شده است.
اصغری مقدم افزود: 41 شغل در شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۲۴ شغل عمومی و ۱۷ شغل اختصاصی است.
معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان به اجرای فرایند کلینیک مدیریت با همکاری موسسه فرهنگی ورزشی کارکنان صنعت برق اشاره کرد و گفت: این فرآیند جهت ارتقای سطح سنجش مدیران انجام می شود که در مرحله اول اجرای این فرآیند، کلیه مدیران امور و معاونین شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان شرکت داشتند.
وی با بیان اینکه 2 مرحله دیگر از این فرآیند تا پایان سالجاری برای کلیه پرسنل برگزار می شود افزود: با انجام این آزمون ها شایستگی و استعداد افراد مشخص و در آینده مورد توجه مدیریتی قرار می گیرند.
 
اصغری مقدم به اجرای بخشنامه فراخوان انتخاب و انتصاب مدیران اشاره کرد و اظهار داشت: این فرآیند در جهت استفاده از سرمایه‌ انسانی کارآمد، ایجاد فرصت برابر برای ارتقای شغلی و تحقق شایسته ‌سالاری انجام می شود و هفت مدیر این شرکت در سال جاری بر اساس فراخوان عمومی انتخاب شده اند.
وی به بیمه درمانی کارکنان و امضای قرداد جدید درمان توسط این شرکت اشاره کرد و گفت: با انجام این قرار داد، علاوه بر کاهش هزینه مالی شرکت، خدمات قابل توجهی به همکاران این شرکت ارائه شد.
معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سال گذشته ۴۱ هزار و ۹۳۸ نفر ساعت دوره‌ آموزشی شغلی، مدیریتی، فرهنگی، عمومی و توجیهی در این شرکت برگزار شد تصریح کرد: در نیمه اول امسال نیز 13 هزار و 716 نفر ساعت کلاس آموزشی برگزار شد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا این دوره ها به صورت مجازی انجام و دوره هایی که نیازمند به حضور پرسنل بود با رعایت تمامی دستورالعمل هایی بهداشتی برگزار شد.
اصغری مقدم ادامه داد: طبق تکلیف قانونی کارشناسان ۴۰ ساعت و مدیران ۶۲ ساعت کلاس آموزشی و یا بازآموزی را در طول سال باید گذرانده باشند.
وی افزود: علاوه بر این، بنا به درخواست هر واحد، کلاس آموزشی مورد نظر برگزار می شود.
معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان به نصب و راه اندازی نرم افزار نظام پیشنهادات و نرم افزار مدیریت عملکرد و بهره وری اشاره کرد و افزود: نرم افزار نظام پیشنهادات در دسترس همکاران این شرکت قرار دارد که با ورود به آن و ثبت پیشنهاد خود، در صورت انتخاب بهترین پیشنهاد می توانند از پاداش این طرح برخوردار شوند.
وی در ادامه به فراهم شدن شرایط آموزش سیمبانی ۱۲۰ نفر از متقاضیان و ثبت نام شدگان مرکز و شمال استان سیستان و بلوچستان به منظور هموار نمودن مسیر اشتغال این افراد در شرکت های پیمانکاری توزیع برق اشاره کرد و افزود: در ادامه این اقدام برنامه آموزش ۵۰۰ نفر نیروی سیمبان در شهرستان های ایرانشهر، چابهار و سراوان تا پایان سال انجام خواهد شد.
اصغری مقدم به بازنشستگی 9 نفر از پرسنل عادی و سخت و زیان آور و همچنین اعطای پاداش بازنشستگی به پرسنل بازنشسته اشاره کرد و گفت: سیمبانی جزء مشاغل سخت و زیان آور این شرکت محسوب می شود که هر سال خدمت یک کارمند معمولی، برابر یک و نیم سال خدمت یک فرد سیمبان است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: صدور بیش از دو هزار فقره حکم در سیستم پرسنلی، شامل جابجایی محل کار، سمت، تولد فرزند و غیره، پرداخت پاداش تحصیلی به فرزندان ممتاز همکاران شاغل و بازنشسته، انجام فرآیند نقل و انتقال جهت 6 نفر از پرسنل به سایر شرکت‌های توزیع، صدور بیش از 700 گواهی اشتغال به کار جهت پرسنل و شروع فرآیند برگزاری انتخابات انجمن صنفی کارگری از دیگر اقدامات مهم انجام شده توسط این مدیریت در نیمه اول سالجاری بوده است.
کپی