اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نقش اول پژو در 3 تصادف 24 ساعت گذشته تهران

نقش اول پژو در 3 تصادف 24 ساعت گذشته تهران
سهیلا نوری خبرنگار

طی 24 ساعت گذشته 3 فقره تصادف در بزرگراه‌های تهران به ثبت رسید که در هر 3 مورد خودروی پژو نقش اصلی را داشته است.

به گزارش ایران‌آنلاین در اثر برخورد 2 خودروی پژو و پراید، راننده 46 ساله پژو فوت شد.

سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب در تشریح این حادثه گفت: مقارن ساعت ۰۶:۵۰ دقیقه صبح در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید همدانی یک دستگاه سواری پژو به علت نقص فنی، بدون نصب علائم ایمنی در حاشیه بزرگراه متوقف می‌شود.


 

در همین حین یک دستگاه سواری پراید با قسمت عقب خودرو برخورد و راننده سواری پژو که فردی در حدود ۴۶ ساله و مشغول تعمیر وسیله نقلیه بود بر اثر شدت ضربه وارده در محل حادثه فوت می‌شود.

راننده پژو به طرز معجزه‌آسایی زنده ماند

به گزارش ایران‌آنلاین عصر دیروز در پی واژگونی سواری پژو 206 در بزرگراه باقری تهران و حرکت چندین متری این سواری روی سقف خودرو، راننده به طور معجزه‌آسایی نجات پیدا کرد.

سرهنگ علی همه‌خانی در مورد این تصادف گفت: ساعت 16 عصر دیروز در مسیر شمال به جنوب بزرگراه باقری یک دستگاه سواری پژو 206 ناگهان از مسیر خارج می‌شود. این خودرو  پس از آنکه به شدت با گاردریل‌های مسیر برخورد می‌کند واژگون شده و چندین متر از مسیر پیش رو را روی سقف ادامه داده و بالاخره متوقف می‌شود.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: تیم کارشناسی پلیس بزرگراه راهور فاتب که در این مسیر در حال گشت‌زنی بوده پس از مشاهده حادثه بلافاصله در محل حاضر و اقدامات ترافیکی خود را جهت ایمنی محل و بررسی علل حادثه انجام داد.
خوشبختانه راننده سالم از خودرو بیرون آمده و دچار مصدومیت جزئی و سطحی شد.

کارشناس پلیس راهور تهران بزرگ علت این حادثه را سرعت غیر مجاز و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام کرده است.


تصادف شدید پژو با موتورسیکلت در بزرگراه همت

ایران‌آنلاین از برخورد شدید پژو و موتورسیکلت در بزرگراه همت و مصدومیت راکب در این حادثه خبر می‌دهد.

سرهنگ " علی  همه‌خانی " در خصوص جزئیات این حادثه به خبرنگار ایران‌آنلاین گفت: در ساعت 8 صبح امروز، پلیس 110 در جریان یک فقره تصادف جرحی در محدوده شرق به غرب بزرگراه همت – پل احمد کاشانی قرار گرفت.

بر اساس گزارش اولیه سواری پژو به دلیل عدم رعایت حق تقدم با شدت زیاد به موتورسیکلت برخورد می‌کند. پس از این برخورد شدید موتورسیکلت به همراه راکب آن به سمت یک دستگاه خاور که در این مسیر در حال تردد بوده پرتاب شده و راکب و موتورسیکلت پس از برخورد مجدد با خاور، نقش بر زمین می‌شوند.

به گفته معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، راکب از ناحیه دست و صورت دچار آسیب و با حضور عوامل اورژانس، به علت شدت ضربه وارده به بیمارستان منتقل می‌شود.


 
این در حالی است که تیم کارشناسی پلیس بزرگراه هم بلافاصله در محل حاضر شدند و ضمن کنترل بار ترافیکی محل و ایمن‌سازی محدوده تصادف، برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداختند.
 
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب در پایان با اشاره به این 3 فقره تصادف در 24 ساعت گذشته تهران به رانندگان توصیه کرد؛ قبل از شروع به حرکت و یا مسافرت، وسیله نقلیه را از لحاظ فنی و همچنین سیستم‌های ترمز، فرمان و ... بازدید کنند و در صورت خرابی وسیله نقلیه در طول مسیر، بدون شک در منتهی الیه سمت راست مسیر قرار گیرند و در صورت امکان از محور بزرگراهی خارج شوند. علاوه بر این در قسمت عقبی وسیله نقلیه علائم هشداردهنده نصب کنند، راننده و سرنشینان در محل امن بایستند و پس از تماس با مراکز امدادی تقاضای همکاری داشته باشند تا کمتر شاهد وقوع چنین حوادث دلخراشی در سطح معابر شهر تهران باشیم.

سرهنگ همه‌خانی همچنین از رانندگان خودروها خواست حین رانندگی تمام حواس و توجه خود را به رانندگی اختصاص دهند و از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کرده و به هیچ عنوان از تلفن همراه استفاده نکنند. علاوه بر این از سرعت و سبقت در معابر خلوت خودداری کرده و  قبل از حرکت حتما به اندازه کافی استراحت کنند و به هیچ عنوان در صورت خستگی و خواب‌آلودگی رانندگی نکنند.
وی در عین حال به رانندگان تاکید کرد: حق تقدم عبور را در رانندگی رعایت کرده و در حین رانندگی تمام حواس خود را به رانندگی معطوف داشته و از انجام هرگونه حرکاتی که تمرکز آنها را به هم بریزد خودداری کنند. راکبین موتورسیکلت هم قبل از روشن کردن موتورسیکلت کلاه کاسکت استاندارد بر سر گذاشته و سپس اقدام به تردد در سطح معابر کنند.

 

 

 

کپی