اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
بازی‌های حساس در هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان

طلسم طارمی شکسته می‌شود؟

طلسم طارمی شکسته می‌شود؟
آدرینا ورشینگر

هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب با برگزاری 8 مسابقه آغاز می‌شود.

روزنامه ایران/ در گروه A و از ساعت 21:15 پاری‌سن‌ژرمن میزبان کلوب بروژ است و لایپزیش هم با منچسترسیتی دیدار می‌کند. در این گروه سیتیزن‌ها با 12 و پاریسی‌ها با 8 امتیاز صعودشان را به مرحله حذفی قطعی کرده‌اند.

در گروه B و از ساعت 23:30، دو دیدار حساس برگزار می‌شود که در یکی از آنها پورتو پذیرای اتلتیکومادرید است و میلان هم به مصاف لیورپول می‌رود. این در شرایطی است که شاگردان یورگن کلوپ با 15 امتیاز در صدر هستند و صعودشان را مسجل کرده‌اند ولی رقابت شدیدی بین 3 تیم دیگر گروه برقرار است. چرا که شاگردان سرجیو کنسیسائو با 5 امتیاز دوم هستند و شاگردان استفانو پیولی و دیگو سیمئونه هم با 4 امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

در این شرایط، یاران مهدی طارمی امیدوارند در خانه روخو بلانکو را از پیش رو بردارند و به‌عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شوند. این در حالی است که طارمی در 7 بازی اخیر پورتو گلی به ثمر نرسانده و هواداران این تیم امیدوارند طلسم گل نزدن مهاجم ایرانی شکسته شود. البته طارمی در بازی رفت با اتلتیکومادرید موفق به گلزنی شد ولی گل از طریق VARمردود شد و بازی بدون گل به پایان رسید.

از سویی بازی میلان و لیورپول که بازی رفت آن با برتری 3-2 سرخپوشان آنفیلد به پایان رسید، یادآور فینال‌های 5-2004 و 7-2006 لیگ قهرمانان اروپاست. حالا هم با توجه به اینکه روسونری به صدر جدول سری A رسیده، رقابتش با تیم دوم جدول لیگ برتر جزیره دیدنی‌تر خواهد بود.

در گروه C و از ساعت 23:30، بورسیا دورتموند با بشیکتاش مسابقه می‌دهد و آژاکس هم با اسپورتینگ دیدار می‌کند. در این گروه، صعود آژاکس با 15 امتیاز به‌عنوان تیم اول قطعی شده و اسپورتینگ هم با 9 امتیاز دوم است و دورتموند هم 6 امتیازی است.

در گروه D از ساعت 23:30 در یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین دیدارها، رئال مادرید رودرروی اینتر قرار می‌گیرد و شاختار هم با شریف تیراسپول بازی می‌کند. در این گروه کهکشانی‌ها با 12 امتیاز صدرنشین هستند و نراتزوری هم با 10 امتیاز در تعقیب رئال است تا در واقع جنگ صدرنشینی میان این 2 تیم برقرار باشد.

کپی