اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
هفته هشتم لیگ برتر تحت تأثیر اشتباهات مکرر داوری

گل‌ها 2 برابر شد، رقابت فشرده تر

گل‌ها 2 برابر شد، رقابت فشرده تر
حامد جیرودی

هفته هشتم لیگ برتر با نتایج و اتفاق‌های مهمی همراه بود. 4 بازی این هفته برنده داشت و 4 دیدار مساوی شد که 3 مسابقه آن مانند هفته هفتم بدون گل بود. با این تفاوت که در هفته هفتم تنها 7 گل به‌ثمر رسید ولی هفته هشتم 15 گل داشت و میانگین 1.875 گل زده در هر بازی ثبت شد.

روزنامه ایران/ هفته هشتم پس از هفته دوم که 17 گل داشت، دومین هفته پرگل لیگ برتر بیست و یکم لقب گرفت.

در این هفته، دیدار حساس گل گهر و سپاهان 4-2 به سود سیرجانی‌ها به پایان رسید و 6 گل رد و بدل شد؛ شاگردان امیر قلعه نویی که در هفته اول 4-1 تراکتور را شکست داده بودند، در این بازی رکورد پرگل‌ترین بازی لیگ جاری را ارتقا دادند و برای دومین بار به صدر جدول رسیدند. دقیقه 32 یک پنالتی به سود سپاهان اعلام شد که محسن فروزان دروازه بان گل گهر ضربه شهریار مغانلو را مهار کرد و اجازه باز شدن دروازه‌اش را نداد. فروزان با مهار پنالتی مغانلو باعث شد سپاهان بعد از 39 مسابقه، نیمه اول بازنده به رختکن برود.

حساس‌ترین بازی این هفته (دربی97) با تساوی بدون گل به پایان رسید تا پرتکرارترین نتیجه بازی استقلال و پرسپولیس دوباره به ثبت برسد و برای بیست و دومین بار این 2 تیم نتوانند دروازه هم را باز کنند. در این بازی، یحیی گل‌محمدی هفتمین دربی اش را به‌عنوان سرمربی تجربه کرد و به رکورد آلن راجرز سرمربی انگلیسی اسبق سرخپوشان رسید و فرهاد مجیدی هم برای پنجمین بار در این بازی به‌عنوان سرمربی هدایت استقلال را برعهده داشت تا با رکورد زنده یاد ناصر حجازی در این بازی برابری کند. ضمن اینکه مجیدی رکورددار تساوی پی درپی(5 مساوی) با استقلال شد. پیش از این زنده یاد منصور پورحیدری(سال 81) و صمد مرفاوی(سال 88)، 4 مساوی پی‌در‌پی با آبی پوشان پایتخت کسب کرده بودند.

البته در دربی اتفاق مهمی افتاد و آن صحنه مشکوک به پنالتی بود که روی ژستد مهاجم استقلال رخ داد و به‌زعم اکثر کارشناسان داوری باید پنالتی گرفته می‌شد. در این شرایط اعتراض کادرفنی آبی پوشان به اوج رسید و باز هم نبود VAR در فوتبال ایران کاملاً به چشم آمد.

البته اشتباهات داوری در حدود نیمی از دیدارهای این هفته وجود داشت و صدای چند تیم دیگر از جمله سپاهان هم درآمد. یکی از پنالتی‌هایی که در بازی‌های این هفته گرفته شد، در بازی ذوب آهن برابر مس بود که گادوین منشا آن را تبدیل به گل کرد. جالب اینکه این سومین پنالتی در 3 هفته اخیر است که برای رفسنجانی‌ها گرفته می‌شود و منشا هم پس از باز کردن دروازه نفت مسجدسلیمان و هوادار، در این بازی هم پنالتی‌اش را گل کرد و هم یک گل دیگر زد تا با 5 گل زده در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ قرار بگیرد.

این هفته به غیر از منشا، مهدی تیکدری از گل‌گهر و دانیال اسماعیلی فر از سپاهان هم دبل کردند و جالب اینکه هر 2 هم در پست دفاع راست بازی می‌کنند. یکی دیگر از بازیکنان گلزن این هفته، لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی و 38 ساله فولاد بود که گل تساوی تیمش را به فجرسپاسی زد و تعداد گل‌هایش در ادوار لیگ را به 90 رساند. البته پس از پایان این بازی جواد نکونام سرمربی فولاد که برای دومین هفته تیمش مساوی کرد، از زمین بازی به‌شدت انتقاد کرد و گفت:«ما با حافظیه بازی داشتیم» تا صدای اعتراض او هم پس از مجیدی، نویدکیا و چند مربی دیگر بلند شود. موضوعی که شامل کیفیت چند ورزشگاه دیگر از جمله شهدای ساری هم می‌شود. نکته دیگر اینکه آلومینیوم این هفته تراکتور را در تبریز برد تا شاگردان رسول خطیبی 16 امتیازی شوند و هم امتیاز با گل‌گهر و سپاهان در صدر قرار بگیرند. این در حالی است که پرسپولیس 15 و مس و استقلال هم 14 امتیازی هستند تا شاهد رقابتی فشرده در بالای جدول باشیم.

کپی