اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پلیس راهور ساعت برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب را تغییر داد

پلیس راهور ساعت برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب را تغییر داد

پلیس راهور تهران بزرگ ساعت برگزاری یکی از نمایشگاه‌های پر مخاطب را به منظور رفع بار ترافیکی سنگین تغییر داد.

به گزارش ایران‌آنلاین سردار محمدحسین حمیدی در جلسه ای که به میزبانی او درخصوص نمایشگاه بین المللی با حضور معاون وزیر صمت و پیمان پاک رئیس سازمان توسعه و تجارت برگزار شد گفت: برپایی این نمایشگاه پر مخاطب بدون هماهنگی پلیس و علیرغم تاکیدات قبلی مبنی بر ایجاد ترافیک در آن محدوده موجب نارضایتی شهروندان بعلت ایجاد ترافیک های سنگین در آن محل شد که تبعات آنرا پلیس تحمل می کرد.
 
وی ادامه داد: پیش از این پلیس اعلام داشت برپایی این نمایشگاه ترافیک ایجاد خواهد کرد ولی مسئولان مربوطه به تذکرات پلیس گوش فرا نداده و این کار را انجام دادند و پلیس راهور نیز با توجه به ترافیک ایجاد شده و اطلاع‌رسانی قبلی اجازه فعالیت را به این نمایشگاه پرمخاطب نداد. بعد از آنکه پلیس از برپایی این نمایشگاه جلوگیری کرد معاونین وزارت صمت برای رفع نواقص از پلیس راهور درخواست جلسه اضطراری کردند و در این جلسه قانع شدند که این ناهماهنگی از طرف مسئولین نمایشگاه بوده و برای برپایی اینگونه نمایشگاههای پر مخاطب حتما باید با پلیس هماهنگی های لازم صورت پذیرد.
 
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود : با توجه به اینکه 700 شرکت داخلی  و خارجی از قبل دعوت شده بودند و اشتباهی که مسئولین برگزاری این نمایشگاه در این حوزه داشتند و تبعاتی مختلف و متعددی که می توانست در حوزه صنعت و اقتصاد کشور داشته باشد تصمیم بر این شد که پلیس  مساعدت هایی انجام دهد تا این دوره کوتاه چند روزه سپری و برای ادامه کار نقطه نظراتی که پلیس مد نظر دارد اعمال شود تا هم ادامه رونق اقتصادی و هم رضایتمندی افرادی رل که در آن محدوده زندگی و تردد می‌کنند شاهد باشیم.
 
سردار حمیدی ضمن بیان اینکه پلیس مهلتی 6 ماهه به آنها داده که تکلیف نمایشگاه شهر آفتاب را معلوم کنند گفت: بعد از این هرگونه نمایشگاه پرمخاطبی که قرار است تا فاصله زمانی برپایی شهر آفتاب در شهر تهران اجرا گردد حتما باید 20 روز قبل از برپایی هرگونه نمایشگاه با پلیس راهور تهران بزرگ هماهنگی لازم صورت پذیرد و جلسه برگزار شود و ساعات و روز و موارد مربوطه را مطرح تا فعالیت نمایشگاه در ساعات پیک ترافیک نباشد.
 
سردار حمیدی گفت:  مقرر شد به جهت سهولت تردد و عدم تداخل بار ترافیکی صبحگاهی با ترددهای اطراف این نمایشگاه در مدت باقی مانده آن از ساعت کار این نمایشگاه  از ساعت 9 صبح تا 3 بعداز ظهر باشد. 
 
در ادامه این جلسه علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه و تجارت ضمن تشکر از زحماتی که پلیس راهور راهنمایی و رانندگی در حوزه ترافیک متحمل می شوند گفت : ناهماهنگی هایی در این خصوص بوجود آمد که از دوره های قبل وجود داشته اما تغیر ساعت و روز نمایشگاهها پیش از برگزاری آن، بهرمندی کافی و کامل از نظرات پلیس و استفاده از توانمندی پلیس راهور و مدیریت نمایشگاههای پر مخاطب و تعیین درست محل برگزاری نمایشگاهها جز برنامه های پیش روی ما خواهد بود.
پیمان پاک گفت : حتما می بایست در برگزاری نمایشگاهها ملاحظات و نظرات پلیس راهور که دغدغه حل مشکل ترافیک برای تردد راحت تر شهروندان را دارند در نظر گرفته می شود تا پلیس نیز دچار مشکل و چالش نگردد و به گونه ای باشد که هم رونق تجارت و اقتصاد  و هم به نوعی زندگی  و آسایش شهروندان عزیز تامین شود.
 

کپی