اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

به دنبال توسعه کمی و کیفی رسانه‌ای و خبری هستیم

به دنبال توسعه کمی و کیفی رسانه‌ای و خبری هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان بازدید از خبرگزاری تسنیم گفت: استفاده از کارشناس‌خبرنگاران موجب تحول سبک خبرنویسی است و امیدوارم رسانه‌های دیگر نیز نگاه‌شان همین باشد. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ما تحول در حوزه رسانه است و بنای خود را بر این نهاده‌ایم که فضای توسعه کمی و کیفی رسانه‌ای و خبری را فراهم آوریم.

به گزارش ایران آنلاین،‌ محمدمهدی اسماعیلی امروز دوشنبه(۱۵ آذرماه) با حضور در خبرگزاری تسنیم ضمن بازدید از تحریریه و بخش‌های مختلف این خبرگزاری از نزدیک در جریان فعالیت‌های این رسانه قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید علاوه بر گفت‌وگو با مجید قلی‌زاده مدیرعامل و سردبیران خبرگزاری تسنیم، از نزدیک با خبرنگاران این مجموعه درباره مسائل مختلف حوزه فرهنگ و هنر به گفت‌وگو نشست.

اسماعیلی ادامه داد: خبرگزاری تسنیم مجموعه‌ای است که بیش از آن که متکی به امکانات باشد، حاصل اتاق فکر پویایی است که در کنار نیروهای جوان و پرانگیزه فعالیت می‌کنند. نگاه ما این است که خبرگزاری تسنیم، تراز کار رسانه‌ای را بالا برده و این کاملاً مشهود است.

وی استفاده از کارشناس‌خبرنگاران را موجب تحول سبک خبرنویسی دانست و گفت: امیدوارم رسانه‌های دیگر نیز نگاه‌شان همین باشد. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ما تحول در حوزه رسانه است و بنای خود را بر این نهاده‌ایم که فضای توسعه کمی و کیفی رسانه‌ای و خبری را فراهم آوریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: یکی از مهمترین سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری «بازآرایی رسانه‌ای» بود که انجام این امر به عنوان تکلیف جدی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره حاضر مورد توجه است.

وی در ادامه یادآور شد: در این زمینه تاکنون هشت نشست با پیشکسوتان حوزه رسانه برگزار شده است و تعامل خود را برای انجام این ماموریت ادامه خواهیم داد.

گفتنی است،در جریان این بازدید مجید قلی‌زاده، مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با تشریح فعالیت‌ها و سیاست‌های این خبرگزاری،نیروهای جوان و انقلابی این مجموعه را مهمترین سرمایه تسنیم دانست.

یادآور می‌شود، مهدی نورعلیشاهی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در این بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند. 

کپی