اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
منوچهر والی زاده در گفتگو با ایران آنلاین:

مرحوم نوذری برای شادی مردم 5 هزار لطیفه حفظ بود

مرحوم نوذری برای شادی مردم 5 هزار لطیفه حفظ بود
سعیده احسانی راد

منوچهر والی زاده با اشاره به اهمیت شاد کردن مردم برای مرحوم منوچهر نوذری گفت: او با حافظه ای قوی، چیزی یادش نمی رفت و حتی 5 هزار لطیفه بلد بود.

منوچهر والی زاده دوبلور پیشکسوت در گفتگو با ایران آنلاین با اشاره به 16 آذر سالگرد درگذشت مرحوم منوچهر نوذری گفت: نوذری بسیار مرد مهربانی بود، او از شش و نیم صبح بیدار می شد و تا وقتی که به سرکار بیاید، به ده نفر کمک می کرد و مشکلات شان را حل می کرد. متاسفانه بعضی ها می گفتند نوذری متلک گو است اما به خدا متلک هایش هم شیرین و طنز بود.

وی نوذری را مخلص و عاشق مردم بیان کرد و افزود: مرحوم نوذری خط قرمزها را در طنزگویی رعایت می کرد. چهل سال با او رفیق و همکار بودم و همیشه به چشم یک استاد به او نگاه می کردم. در کار رادیو و دو بلاژ درجه یک بود و در کنارش خیلی چیزها یاد گرفتم و افتخار می کنم که با او دوست بودم.

والی زاده درباره همکاری با نوذری در صبح جمعه با شما تصریح کرد: 12 سال با منوچهر نوذری در صبح جمعه با شما کار کردم؛ کنار احمد شیشه گران، سعید توکل و مرجوم مهرپرور، آن برنامه یک دنیا صفا داشت اما بعد از فوت نوذری این برنامه به هم ریخت و من هم دیگر به آن برنامه نرفتم.

این دوبلور پیشکسوت ادامه داد: مرحوم نوذری رادیو را خیلی دوست داشت. اگر برنامه رادیویی داشت همه کارها را رها می کرد و به اجرای رادیویی می پرداخت. آخرین برنامه ام با نوذری  پنج شنبه های شنیدنی بود که او هم مجری و هم بازیگر بود.

---

وی با اشاره به همبازی بودن خود با منوچهر نوذری در تئاتر گفت: سال 72 چهار سال با هم در تئاتر گلریز کار کردیم، یک بار یک ماه و نیم در شیراز، تئاتر «در این اتوبوس چه خبر» است را به صحنه بردیم و یک سالن 1500 نفری هر شب پر بود ، اصلا دنیای عجیبی بود. از منوچهر نوذری هر چه بگویم کم گفتم، خیلی بین مردم محبوب بود.

والی زاده نوذری را در دوبله های جدی و طنز، بی نظیر دانست و با اشاره به اهمیت شاد کردن مردم برای مرحوم نوذری افزود: نوذری اهل مطالعه بود و اطلاعات عمومی زیادی داشت. با حافظه قوی، چیزی یادش نمی رفت و حتی 5 هزار لطیفه بلد بود و خیلی خوب می فهمید در ذهن دیگران چه می گذرد .

 

کپی