اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

افشاگری روزنامه انگلیسی درباره جنایت سعودی ها در زندان

افشاگری روزنامه انگلیسی درباره جنایت سعودی ها در زندان
آرزو کیهان

عفو بین الملل به رفتار بد سعودی ها با زندانیان این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش ایران آنلاین، روزنامه سان انگلیس نوشت: پشت ظاهر پر زرق و برق ثروتمندترین کشورهای جهان مانند عربستان شبکه وحشتناکی از خشونت و ظلم به زندانیان دیده می شود.

بنا بر اطلاعات موجود کودکان زیادی در این زندان ها جان سپرده ، زندانیان شلاق می خورند و در وضعیت بسیار اسفباری نگهداری می شوند.

گفته می شود شرایط زندانیان غیر انسانی بوده و زندانیان مجبورند در سلول هایی تنگ در کنار هم دوران محکومیت خود را سپری کنند. این در حالی است که رژیم عربستان همواره تلاش می کند در صحنه جهانی بر سر میز مذاکره بنشیند و تصویری از دولتی معتدل و مدرن را به نمایش بگذارد.

در زیر این فضای بیرونی شیک و دوستانه، صحنه های وحشتناکی از نقض حقوق بشر در زندان های عربستان دیده می شود. این در حالی است که تاکنون هزاران تن در سیاهچال های عربستان ناپدید شده اند بدون آنکه اثری از آنها پیدا شود.

زندانیان سیاسی و مهاجران به دستور پادشاه بن سلمان با بدترین رفتارها در سیاهچال های او روبرو هستند.

شکنجه در زندان ها شامل شوک الکتریکی، ضرب و شتم، محرومیت از خواب، اجبار به نشستن در موقعیت های استرس زا و آویزان شدن وارونه است.

تصاویر و ویدئوهایی که ادعا می‌شود از سیستم زندان و بازداشت سعودی ها منتشرشده، سلول‌های پر ازدحام، افرادی که مانند ماهی های ساردین روی زمین می‌خوابند و مردانی که پشت‌شان از شلاق زخم شده را نشان می دهد.

 

---
---
---
---
---
 
 
کپی