اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعتراف وزیر دفاع آمریکا درباره قدرت چین+ فیلم

اعتراف وزیر دفاع آمریکا درباره قدرت چین+ فیلم
آرزوکیهان

وزیر دفاع آمریکا "لوید استین"‌در سخنرانی اخیر خود چین را رقیب بی همتای آمریکا خواند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل،‌ "استین " در سخنرانی اش در انجمن دفاع ملی کالیفرنیا از افزایش نظامی چین بی پروا سخن گفت و بیان کرد که چین قادر است تا سال 2030 با سرعتی سرسام آور هزاران کلاهک هسته ای بسازد.

وی افزود:‌ آمریکا همواره قدرت صلح جو است و همیشه همینطور بوده، چالش بزرگ ما اکنون چین است. چین به سرعت در حال بهبود بسیاری از توانایی‌های خود از جمله در بخش تهاجمی ، دفاع موشکی هوایی و سیستم‌های ضد دریایی است. مامی دانیم که چین تنها کشوری است که با ترکیب تمامی قدرت های اقتصادی ، سیاسی و نظامی شرایط را برای ما دشوارتر خواهد کرد.

وزیر دفاع آمریکا یک ساعت از وقت خود را در سخنرانی اش در مورد تلاش های چین برای افزایش توان نظامی اش اختصاص داد.

وی با اشاره به ارتش چین گفت: «ما شاهد دو دهه مدرن‌سازی سرسام‌آور توسط ارتش آزادی‌بخش خلق بوده‌ایم و ارتش چین در حال تبدیل شدن به رقیب بی همتای ایالات متحده در آسیا - و در نهایت، در سراسر جهان است جالب آنکه چین در حال پیشرفت سریع در فضا و فضای سایبری است.

استین افزود: کارشناسان دفاعی جهان نسبت به گسترش نظامی چین و روسیه با سرعتی که از پایان جنگ جهانی دوم مشاهده نشده است ابراز نگرانی کرده اند و برخی را بر آن داشته تا حدس بزنند که جهان در مراحل آغازین جنگ سرد جدید است.

اما در این رابطه  استین اظهار داشت که ایالات متحده به دنبال مقابله با این چالش های جدید است و در عین حال از درگیری ای که می تواند اثرات مخربی بر میلیون ها نفر داشته باشد، اجتناب می کند. وی مدعی شد: ما به دنبال رویارویی و درگیری نیستیم.

 

 

اعتراف وزیر دفاع آمریکا درباره قدرت چین+ فیلم

کپی