اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خبرداد:

افتتاح بزرگترین کارخانه میوه خشک کنی برای اشتغال زندانیان

افتتاح بزرگترین کارخانه میوه خشک کنی  برای اشتغال زندانیان

کارخانه میوه خشک کنی انجمن حمایت از زندانیان خوی با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در مرکز کار درمانی زارعان این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ایران آنلاین، عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی بعد از ظهر روز یکشنبه 14 آذر در آئین افتتاح کارخانه میوه خشک کنی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان خوی گفت: یکی از مهمترین نمودهای اصلاح و تربیت و زندانبانی اسلامی توجه به شخصیت زندانیان و خانواده های آنان با مولدسازی مددجو است که امید به آینده، همراه با رحمت و محبت را به همراه دارد. این مولفه انقلاب است تا زندانی را هم مقید به خانواده و هم زندگی و کار و تلاش کند.

عتباتی افزود: بی تفاوت بودن به اوضاع و احوال زندان و زندانیان در شأن نظام اسلامی نیست و باید زندانیان را جزو جامعه بدانیم و شرایط اصلاح و باز پروری آنها را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: اکنون ۱۶۰۰ نفر از زندانیان در استان اشتغال دارند که این نشانه بسیار خوبی برای کاهش بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی در جامعه است، اشتغال زندانیان تاثیر بسیار مثبت دیگری هم دارد و آن چشاندن مزه نان حلال به این مددجویان هست که خود به نوعی تضمین کننده عدم ارتکاب جرم توسط آنهاست.

رئیس شورای قضایی استان به ظرفیت خیرین استان نیز اشاره و گفت: استان آذربایجان غربی دارای خیرین بسیاری است که باید از ظرفیت این نیکوکاران و سازمانهای مردم نهاد از باب هم فکری و هم مادی و معنوی نهایت بهره را برای کمک به زندانیان ببریم.

عتباتی ادامه داد: اشتغال زایی خوبی در مرکز کاردرمانی زارعان خوی صورت گرفته که مددجویان در کارگاههای این مجتمع همچون کارگاه قالیبافی و کارخانه میوه خشک کنی علاوه بر اینکه صنعت و پیشه ای  می آموزند در برابر کاری که انجام می دهند مزد دریافت می کنند که بخش عمده ای از این مزد  به خانواده ایشان داده می شود و بخش دیگری پس انداز می گردد تا در زمان آزادی فرد مددجو از آن استفاده کند.

شایان ذکر است عتباتی در ابتدای بازدید خود از مرکز کاردرمانی زارعان خوی از ضمن افتتاح کارگاههای قالیبافی از این مجموعه دیدن و با مددجویان گفتگو و سپس کارخانه میوه خشک کنی انجمن حمایت از زندانیان این مرکز را افتتاح کرد.

در پایان بازدید از مرکز حرفه آموزی زارعان عتباتی و مجیدی نماز مغرب و عشاء خود را به جماعت با زندانیان این مجموعه و در صفهای به هم پیوسته، در یک فضای معنوی خاص با مددجویان اقامه کردند.

 

کپی