اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کشف احتکار 70 میلیاردی در شهرری

کشف احتکار 70 میلیاردی در شهرری

کشف احتکار مواد اولیه پتروشیمی به ارزش 700 میلیارد ریال در شهر ری خبر ساز شد.

به گزارش ایران آنلاین، سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: در پی نارضایتی تعدادی از شهروندان مبنی بر کمبود مواد اولیه پتروشیمی و خرید این مواد از دلالان با قیمتی بالاتر از قیمت بورس، اجرای طرح مبارزه با احتکار کالا در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا شهر ری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی و بازدید از انبارهای نگهداری کالا در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: در بازدید از انبارهای نگهداری کالا، ماموران شهر ری موفق شدند 3 باب انبار کالا حاوی مقادیر فراوانی مواد پتروشیمی احتکار شده کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به اینکه طرح عملیاتی بازدید از انبارها، با حضور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان و نمایندگان سایر نهاد های نظارتی و قضائی انجام شد، تصریح کرد: در بررسی های دقیق تر از داخل این 3 انبار کالا، 1280 تن مواد اولیه پتروشیمی کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به این که ارزش محموله براساس برآورد کارشناسان 700 میلیارد ریال است، یادآور شد: در این رابطه 3 نفر دستگیر و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ جلیلیان در پایان اعلام کرد: با دستور قضایی مقرر شد، اتحادیه تولید مواد پلاستیک و پتروشیمی لیست کارخانه های تولیدی خرد را به پلیس اعلام کنند تا تعاونی تمامی مواد کشف شده را به قیمت مصوب در اختیار تولیدی ها قرار دهد.

کپی