اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سایت های بزرگ چگونه میزبانی می شوند؟

سایت های بزرگ چگونه میزبانی می شوند؟

همانطور که می دانید یکی از شاخصه های اصلی سایت های بزرگ، بازدیدهای زیاد آنهاست. هر یک از بازدیدها بخشی از منابع سخت افزاری و نرم افزاری را مصرف می کند که در این وضعیت می بایست وب سایت پاسخگوی همه بازدید کنندگان باشد.

همانطور که می دانید یکی از شاخصه های اصلی سایت های بزرگ، بازدیدهای زیاد آنهاست. هر یک از بازدیدها بخشی از منابع سخت افزاری و نرم افزاری را مصرف می کند که در این وضعیت می بایست وب سایت پاسخگوی همه بازدید کنندگان باشد. برای مثال فرض کنید هر بازدید در لحظه بصورت متوسط 20 مگابایت رم مصرف کند و بازدیدهای همزمان یک سایت 10.000 نفر باشد! در این حالت، این سایت به رمی در حدود 200 گیگابایت نیاز دارد که مقدار قابل توجهی است. از این رو می بایست به موارد زیر توجه داشت:

  • سایت های پربازدید می بایست بر روی یک سرور مجازی یا اختصاصی میزبانی شوند.
  • سایت های پربازدید می بایست به عالی ترین شکل ممکن، بهینه شوند تا مصرف منابع پایینی داشته باشند.
  • سایت های پربازدید می بایست به فایروال سخت افزاری مجهز باشند تا بتوانند حملات D-DoS را دفع کنند.
  • سایت های پربازدید می بایست بر روی شبکه پایدار و پرسرعت میزبانی شوند تا بتوان ترافیک لحظه ای را تامین نمود.

لزوم میزبانی از سایت های بزرگ بر روی سرور قدرتمند

همانطور که گفته شد سایت های بزرگ نیاز به منابع زیادی دارند و هاست های معمولی پاسخگوی نیاز آنها نیستند. بر همین اساس می بایست به فکر تهیه سرور خوب و قدرتمند برای سایت های پرمصرف بود. شرکت های هاستینگ متعددی در ایران فعالیت دارند که می توانید از طریق آنها، اقدام به تهیه سرور نمایید اما پیشنهاد ما به شما سرورهای ابری میزبان فاست که امکان ارتقای منابع لحظه ای تا بی نهایت را به دلیل ساختار ابری بودن دارد. همچنین امکان پیکربندی و آماده سازی سرور توسط عوامل میزبان فا برای شما وجود داشته و می توانید از یک زیرساخت قوی با پشتیبانی عالی برخوردار شوید. برای مشاهده سرویس ها و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر وارد شوید:

لزوم بهینه بودن سایت های پربازدید

در برخی مواقع دیده می شود که حتی یک سایت کم بازدید نیز مصرفی بیش از یک سایت پربازدید دارد! به این دلیل که ساختار و هسته این سایت بهینه نیست و می بایست هر چه زودتر نسبت به بهینه سازی آن اقدام نمود. خبر خوب اینکه تیم میزبان فا این خدمت را نیز به کاربران خود ارائه می نماید و شما می توانید سفارش بهینه سازی سایت خود را به میزبان فا بدهید تا در کنار یک زیرساخت قوی، یک سایت بهینه و استاندارد داشته باشید.

لزوم استفاده از فایروال سخت افزاری

معمولا حملات سنگینی به شبکه و آدرس سایت های پربازدید صورت می گیرد و حتما می بایست تمهیدات لازم در این خصوص در نظر گرفته شود. یکی از راهکارهای بسیار موثر، بهره گیری از فایروال سخت افزاری است که می تواند موجب دفع حملات تکذیب سرویس (D-DoS) شود و پایاری لازم را برای سایت تامین نماید. در واقع در حملات D-DoS قصد بر از دسترس خارج کردن سایت است. لازم به ذکر است تمامی سرویس های میزبان فا به فایروال های سخت افزاری قدرتمند مجهز بوده و توان دفع حملات را دارد.

لزوم برخورداری از شبکه پایدار و پرسرعت

با توجه به اینکه ترافیک لحظه ای بسیار زیادی برای سایت های پربازدید نیاز است، بر همین اساس می بایست از یک شبکه پایدار و پرسرعت برای میزبانی سایت استفاده شود. شبکه مورد استفاده میزبان فا از دیتاسنتر مستقر در برج میلاد تهران تامین می شود که پرسرعت ترین زیرساخت شبکه ای کشور است. بر همین اساس میزبان فا یکی از قدرتمندترین شبکه های موجود در ایران را در اختیار دارد که بالاترین سطح سرعت و پایداری را در آن تجربه خواهید کرد.

کپی