اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انهدام باند سارقان مغازه ها در گرگان

انهدام باند سارقان مغازه ها در گرگان

5 سارق سابقه دار که با روش تخریب از اماکن خصوصی و باغ ها دست به 23 فقره سرقت زده بودند ، توسط پلیس آگاهی استان گلستان دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه مجتبی مروتی رئیس پلیس اگاهی استان گلستان در گفتگو با ایران آنلاین اعلام کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از تعمیرگاه های خودرو ،باغ ها ومغازه ها در سطح شهر گرگان موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

مروتی افزود: ماموران در همان تحقیقات اولیه پی بردند سارقان در ساعات اولیه صبح با تخریب قفل درب اماکن اعم از مغازه ها، باغ ها و تعمیرگاه های خودرو اقدام به سرقت وسایلی از قبیل آچارآلات، لوازم داخل خودرو و...می کنند. بنابراین با بررسی های میدانی مشخص شد که سارقان 5 نفر و دارای سابقه سرقت هستند.

سرهنگ مروتی خاطر نشان کرد :کارآگاهان پلیس با توجه به سرخ های بدست آمده برای دستگیری سارقان وارد عمل شدند و توانستند آنان را در یک عملیات غافلگیرانه پلیسی در مخفیگاهشان شناسایی و دستگیر کنند. 

این متهمان در بازجویی های فنی و تخصصی به 23 فقره سرقت به روش تخریب از اماکن خصوصی و باغ ها در شهر گرگان اعتراف کردند. 

کارشناسان ارزش تقریبی اموال مسروقه را یک میلیارد و 700 میلیون تومان برآورد کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با اشاره به اینکه 5 نفر مالخر نیز در این ارتباط شناسایی و دستگیرشده اند، اضافه کرد: پس از تشکیل پرونده مالخران و متهمان به دستگاه قضایی معرفی شدند.  

 

کپی