اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر کشور:

حذف واسطه ها از فرآیند تنظیم بازار به صورت جدی دنبال می شود

حذف واسطه ها از فرآیند تنظیم بازار به صورت جدی دنبال می شود

وزیر کشور تاکید کرد: دستگاههای نظارتی در سطح ملی و استانی نسبت به حذف واسطه ها و دلالانی که پی در پی قیمت ها را بالا می برند، اقدامات مقتضی را به عمل خواهند آورد.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در جلسه هماهنگی اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار که با حضور نمایندگان عالی دستگاههای ذیربط در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه تلاش دولت بر کنترل موثر قیمت ها در بازار است؛ گفت: در راستای ستاد تنظیم بازار کارگروه اقدام مشترک متشکل از وزارت صمت، جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات و اصناف پیش بینی شده که این کارگروه وظیفه مدیریت بهتر بازار را بر عهده دارد.

وزیر کشور با اشاره به جزئیات نشست امروز کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار گفت: در جلسه امشب موضوعاتی نظیر سیستم قیمت گذاری ها، نظارت بر قیمت ها و نحوه بازدارندگی درخصوص تخلفات صورت گرفته در این حوزه و همچنین نظارت موثرتر بر قیمت اقلام اساسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر وحیدی تصریح کرد: در نشست امروز همچنین مصوب شد که متناظر این کارگروه در سطح استان و شهرستان با مسئولیت استانداران و فرمانداران با هدف تقویت نظارت بر قیمت کالاها در بازار شکل گیرد و با حدف واسطه های غیر ضرور و دلالانی که قیمت ها را بی دلیل بالا می برند؛ بتوانند قیمت ها را تثبیت شده تر و مناسب تر به دست مردم عزیز برسانند.

وی درباره ضمانت اجرایی تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گفت: ساز و کار قوی تری برای نظارت دقیق تر  بر گلوگاههای ایجاد شده طراحی می‌شود و قیمت گذاری بر کالاهای بیشتری در دستور کار قرار می گیرد .

کپی