اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

یکشنبه دوباره هوا آلوده می‌شود

یکشنبه دوباره هوا آلوده می‌شود
سهیلا نوری خبرنگار

فردا یکشنبه (۱۴ آذر ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پر تردد تهران برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد شد.

به گزارش «ایران‌آنلاین» صبح روز یکشنبه (۱۴ آذر ۱۴۰۰) کیفیت هوای بیشتر مناطق تهران در پی وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت و کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

ابن در حالی است که با برقراری شرایط پایدار و سکون جو تا ساعات پایانی یکشنبه و همزمان با ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که این باعث می‌شود شاهد تجمع آلاینده‌ها و همچنین برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد باشیم.

گفتنی است صبح امروز شنبه (۱۳ آذر ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران به دلیل وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها قابل‌قبول بود، اما در طول روز به‌تدریج از تندی باد کاسته و پراکندگی آلاینده‌ها محدود شد.
به این ترتیب با پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر، اواخر وقت امروز همزمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده و به‌ تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد شد.

امروز میانگین شاخص کیفیت هوا با ثبت شاخص 74 برای آلاینده NO2 برای دومین روز متوالی قابل قبول اعلام شد در عین حال بر اساس روزشمار شاخص آلودگی هوا، تا ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ساکنان پایتخت ۲ روز هوای پاک، ۵ روز هوای ناسالم، ۱۹۴روز هوای قابل قبول و گروه‌های حساس هم ۵۸ روز هوای ناسالم را نفس کشیدند.  

پیش‌بینی کیفیت هوای تهران در روز چهارشنبه

وضعیت هوای روز چهارشنبه تهران

 
 
 
 
کپی