اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رهایی 2 قاتل ازچوبه دار با گذشت اولیای دم

رهایی 2 قاتل ازچوبه دار با گذشت اولیای دم

دو قاتل که در آستانه قصاص قرار داشتند با گذشت اولیای دم از خونخواهی به زندگی دوباره لبخند زدند.

به گزارش ایران آنلاین ، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت، در سال 1398 فردی به نام ک - ع در شهر میاندوآب همسر خود را به قتل رساند و پس از بازجویی و محاکمه به قصاص محکوم شد .  وی افزود:اما با تلاش هسته های بخشایش میاندوآب و در راستای نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش که بخشی از سند تحول قضایی است پس از ماهها تلاش شبانه روزی با گذشت اولیاء دم منجر به سازش شده و محکوم از قصاص نفس رهایی و فرصت دوباره زندگی یافت. 

عتباتی همچنین گفت، در پرونده دیگری در پی وقوع یک نزاع دسته جمعی در شهر خوی فردی به نام ح – ت مرتکب قتل ه – ص شده و  قاتل به قصاص محکوم و حکم وی در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد ،امابا گذشت اولیاء دم، وی نیز  از قصاص نفس رهایی و حیاتی دوباره یافت.

عتباتی افزود به حول وقوه الهی و در نتیجه تلاش‌ها وزحمات مسولین قضایی و شورای حل اختلاف و هسته های بخشایش با احتساب این دو فقره سازش ،در سال 1400 تعداد پانزده فقره از پرونده های قتل به صلح و سازش ختم شده است . 

رئیس کل دادگستری استان در پایان گفت، سنت حسنه بخشش و گذشت سنتی است که مورد تاکید خداوند، پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار بوده و آرامش و لذتی که در پی این گذشت حاصل می شود قابل وصف نیست.

کپی