اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

کاندیدای حامی ترامپ: فروپاشی آمریکا حتمی است

کاندیدای حامی ترامپ: فروپاشی آمریکا حتمی است
آرزوکیهان

رئیس سابق کوکلاکس کلن ها که به عنوان جمهوری خواه طرفدار ترامپ در ایالت جورجیای آمریکا شناخته شده است نامزد کرسی شورای کمیسران شهر در 2022 میلادی شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از نیوزویک، "چستر دولز"یک نژادپرست تندرو و نئونازی در تلاش است تا نامزد یک کرسی در هیئت دولت در ایالت جورجیای آمریکا شود. با این حال، او معتقد است که می تواند به عنوان یک جمهوری خواه و حامی سرسخت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، پیروز شود. تابلوهای تبلیغاتی او حاوی شعار "سوسیالیسم" را متوقف کنید است.


"دولز"‌61 ساله از سال 1993 میلادی پس از کتک زدن یک مرد سیاهپوست در مریلند دستگیر و به 4 سال زندان محکوم شده بود. او چند سال بعد در سال 2003 میلادی به اتهام حمل سلاح گرم بازداشت شد. می توان گفت پرونده رفتار نژادپرستانه وی سالهاست که برای عموم روشن است.


او که از حامیان دونالد ترامپ است به شدت مخالف زندگی و حق حیات برای سیاه پوستان است و بارها تلاش کرده نظریه انتقادی نژاد را در مدارس تدریس کند. دراین نظریه، نژاد و نژاد پرستی را به عنوان یک پدیده اجتماعی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.


"دولز" به کودکان تأثیرپذیر می آموزد که انقلابیون رادیکال چپ باید در خیابان باشند. او ناسیونالیست‌های سفیدپوست را در اعتراضات مربوط به BLM در سال ۲۰۲۰ رهبری می‌کرد که گاهی اوقات اعتراضاتشان به خشونت تبدیل می‌شد. وی در سخنرانی اش فروپاشی ایالات متحده را با شرایط کنونی حتمی خواند.


اکنون لفاظی های مبارزات انتخاباتی او - که مملو از انتقادات علیه نظریه نژاد انتقادی، مهاجرت غیرقانونی و جنبش عدالت اجتماعی چپ است - شباهت های قابل توجهی با نامزدهای اصلی جمهوری خواه دارد.


کو کِلاکس کِلَن
کو کِلاکس کِلَن  نام سازمان‌های همبسته‌ای در کشور ایالت متحده آمریکا است که پشتیبان نژاد سفید پوست،‌ نژاد گرایی، ضدیت با آئین کاتولیک، بومی گرایی و نفرت نژادی می‌باشند. آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود به اعمال غیراخلاقی‌ای متوسل می‌شوند و در طول تاریخ آمریکا جنایت های زیادی انجام داده اند.


این سیاستمدار آمریکایی با توجه به گذشته جنجالی نژاد پرستانه اش در بیانیه‌ای در دسامبر 2020 به آسوشیتدپرس نوشت که «در چند سال گذشته نژادپرستی را علناً کنار گذاشته و از خدا طلب بخشش کرده ام."


وی افزود:‌تجربه منحصربه ‌فرد من و چیزهایی که نباید در آن‌ها دخالت می‌کردم و رفتار افراطی ام - این دیدگاه کاملاً متفاوت را برایم به همراه داشته است.

به نظر می رسد "دولز"‌برای کسب آراء بیشتر رفتار اجتماعی فریبنده ای را در پیش گرفته و تمام اعتقادات اصولی خود را زیر پا گذاشته است.شعار او این است که میهن پرستان را جایگزین سیاستمداران خواهد کرد.

کپی