اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آزادی ۳۱ زندانی نیازمند از زندان ایلام

آزادی ۳۱ زندانی نیازمند از زندان ایلام

با همکاری بسیج حقوق دانان سپاه امیرالمومنین علیه السلام استان ایلام، ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان، در مراسمی ویژه "کنگره ملی سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام" تعداد ۳۱ زندانی محکوم نیازمند مالی استان از زندان آزاد شدند.

به گزارش ایران آنلاین ، در این مراسم سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور و تعدادی از سرداران سپاه، سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان ایلام ، دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری استان، اصلانی بازرس کل استان، بخشنده دادستان مرکز استان، شفیعی رییس بسیج حقوق دانان، رحیمی نماینده آستان قدس رضوی و دیگر مسئولین استانی حضور داشتند.
سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در آغاز این مراسم با زندانیان دیداری داشت و از روند فعالیت های اصلاحی و تربیتی زندان مرکزی ایلام بازدید کرد. وی ضمن اظهار رضایت از نحوه اجرای فعالیت های بازپرورانه در این زندان،یادآورشد : به نیت ۶۳ سال سن سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، ۶۳ زندانی استان ایلام توسط بسیج مستضعفین از زندان آزاد خواهند شد.
سردار سلیمانی در ادامه این مراسم سوله کارگاهی زندان مرکزی ایلام که توسط سپاه امیرالمومنین(ع) استان تکمیل و آماده بهره برداری شده بود را افتتاح کرد. این سوله به منظور ایجاد اشتغال زندانیان و کسب درآمد برای زندانیان و خانواده های آنان ساخته شده است.
۳۱ زندانی نیازمند استان ایلام با مبلغ بدهی بیش از 40 میلیارد ریال، از زندان آزاد شدند که از این مبلغ بیش از 30 میلیارد ریال گذشت شکات و پذیرش اعسار زندانیان بوده و مابقی بدهی با همکاری بسیج حقوق دانان، ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان پرداخت شد. 
گفتنی است از سال ۹۹ تا کنون ۲۱۰ زندانی جرائم غیر عمد و ۱۲۲ زندانی نیازمند از زندان های استان ایلام آزاد شده اند. همچنین در پایان این مراسم ۲۵۰ بسته حمایتی و معیشتی با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بین خانواده های زندانیان نیازمند توزیع شد.

کپی