اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

دلایلی که ما را قانع می‌کنند تا در خانه‌ای عایق زندگی کنیم!

دلایلی که ما را قانع می‌کنند تا در خانه‌ای عایق زندگی کنیم!

عایق‌کردن خانه یکی از راه‌هایی ست که با وجودش روند تند زندگی را برای ما دلنشین‌تر و راحت‌تر می‌کند.

عایق کردن خانه که با اقداماتی همچون: خریداری پرده‌های ضخیم، استفاده از پنجره‌ یو‌ پی وی سی، ارتقای پروفیل‌های در و پنجره‌ی موجود، استفاده از درزگیر پنجره، بستن دریچه‌های کولر با پوشش مناسب ایزوگام کردن سقف و غیره، امکان پذیر است؛ تا حد چشم‌گیری از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده، صداهای ناهنجار محیط را کاهش داده و به طور کلی، زندگی آرامی را برای ما رقم خواهد زد که آرزوی هر فردی که در شهرهای شلوغ زندگی می‌کند، است. به خصوص در فصل سرما، این امر از لحاظ محیط‌زیستی نیز اهمیت زیادی دارد.

عایق‌‌های ساختمان برای چه مصارفی استفاده می‌شوند؟

سه مورد از پرکاربردترین عایق‌ها، عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی هستند که به آن‌ها می‌پردازیم.

  •  عایق صوتی: این نوع عایق برای کم و یا قطع‌کردن کلی صدای محیط به کار می‌رود.

استفاده از این نوع عایق که با استفاده از پنجره‌ی یو پی وی سی و امثال آن امکان پذیر است، سر و صدای محیط را تا حد چشم‌گیری کاهش می‌دهد و به ما کمک می‌کند بتوانیم در شهرهای بزرگ و به خصوص مرکز شهر، زندگی طبیعی خود را حفظ کنیم. وجود سر و صدای بیش از حد در اطراف در بلند مدت، باعث بروز اختلالات اعصاب و روان، عدم تمرکز، بی‌خوابی و استرس در افراد می‌شود؛ پس بهتر است تا حد امکان از در معرض آن قرار داشتن بپرهیزیم. یکی از مرسوم‌ترین روش‌های عایق صوتی کردن محل، استفاده از پنجره‌ی ی پی وی سی با شیشه‌ی دو یا سه‌جداره است.

  • عایق حرارتی: این نوع عایق برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی به کار می‌رود.

این نوع عایق از تبادل انرژی جلوگیری کرده و دمای مطلوب خانه را حفظ می‌کند. یعنی در تابستان از ورود هوای گرم و در زمستان از ورود هوای سرد به منزل، جلوگیری می‌کند. این اتفاق از لحاظ مادی، هزینه‌ی گزاف گاز را به حد قابل توجهی کاهش داده و از لحاظ محیط‌زیستی، از هدر رفت انرژی جلوگیری خواهد کرد. همان‌طور که بر هیچ کدام از ما پوشیده نیست، مصرف درست انرژی بسیار حائز اهمیت بوده و به پخش درست انرژی در سر تا سر کشور کمک می‌کند.

  • عایق رطوبتی: این نوع عایق برای جلوگیری از رطوبت پیش از حد به محیط بسته به کار می‌رود.

استفاده از این مورد، بسیاری از نگرانی‌ها را – به خصوص در مناطق شمالی کشور – حذف می‌کند. عایق رطوبتی از ورود رطوبت آزاردهنده‌ی هوای محیط بیرون پیشگیری کرده و این اتفاق، از مواردی مثل زنگ‌زدن اشیاء جلوگیری می‌کند. پروفیل در و پنجره که اجزای آن به درستی در گوشه‌های قاب پنجره به هم جوش خورده باشند، یکی از حالات این عایق است.

 

با توجه به تمام نکاتی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم، چرا استفاده از پنجره‌ی یو پی وی سی کاراتر است؟

اولین دلیل، راحتی اجرای این راهکار است. ارتقای پنجره‌های موجود به پنجره‌ی یو پی وی سی که شیشه‌ی دو یا سه‌جداره هم در آن جا خوش کرده؛ حتی در بازسازی خانه ممکن است و در روند انجامش به‌هم‌ریختگی و خرابکاری زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد. هافمن به سرعت با «طرح تعویض» برای شما اجرایی‌اش می‌کند!

دومین دلیل، هزینه‌ی منطقی‌تر قیمت در و پنجره‌ی یو پی وی سی نسبت به سایر راهکارها است. می‌توانید عایق‌کردن منزل خود را با این قدم شروع کرده و در آینده، سایر راه‌ها را اجرایی کنید.

 

با اینکه وقتی کلمه‌ی «عایق» به گوشمان می‌خورد، اولین چیزی که به ذهنمان می‌آید پنجره‌ی یو پی وی سی است اما باید بدانید که گزینه‌ها تنها به این مورد محدود نمی‌شوند. سقف، کف، دیوار و غیره نیز توانایی عایق شدن به روش‌های مختلف را دارند. مثلا آکوستیک‌کردن اتاق که با قرار دادن پوششی مخصوص بر دیوار انجام می‌شود، یکی از این راهکارها است. این نوع عایق صدا بیشتر برای مکان‌هایی که برای موسیقی آماده می‌شوند کاربرد دارد تا صدای موسیقی برای اطرافیان آزار دهنده نباشد.

هزینه خرید پنجره دو جداره نوعی سرمایه گذاری است.

هزینه‌ای که صرف عایق کردن محل زندگی خود می‌کنید، در تایمی بسیار کوتاه‌تر آنچه حدس می‌زنید، به شما بر خواهد گشت. راحت‌ترین سنجشی که می‌توانید انجام دهید، مقایسه‌ی قبض گاز بعد از تعویض پروفیل در و پنجره با قبض قبلی است! از نتیجه شگفت‌زده خواهید شد و اطرافیانتان را هم به خرید پنجره یو پی وی سی دعوت خواهید کرد. قیمت خرید پنجره دو جداره نسبت به کاهش هزینه‌ی گاز، آنچنان منطقی‌ است که می‌توانید بدون ریسک، آن را تقبل کنید.

با 1644 تماس بگیرید تا کاردانان هافمن به صورت رایگان برای تخمین هزینه‌ی تقریبی تعویض به محل بیایند و بعد با آگاهی کامل، تصمیم‌گیری کنید. قیمت خرید پنجره دو جداره هافمن نسبت به کیفیتی که ارائه می‌دهد، بسیار مقرون به صرفه‌ است و 25 سال گارانتی دارد.

 

کپی