اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

یامگا، حسین‌زاده و مطهری یا عبدی و آل‌کثیر

ستاره دربی کیست؟

ستاره دربی کیست؟
محمد محمدی سدهی

دربی پایتخت یک بازی خاص در فوتبال ایران است که گاهی بازیکنی به‌صورت غیرمنتظره سرنوشت بازی را تغییر می‌دهد و تمام تصورات پیشین راجع به اینکه احتمالاً فلان بازیکن چهره خواهد بود را از بین می‌برد.

 مثل اتفاقی که در دربی رفت لیگ نوزدهم افتاد و مهدی عبدی با حضورش در میدان توانست ستاره میدان شود.

وقتی گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی اسبق سرخپوشان عبدی را در دقیقه 81 دربی 91 به میدان فرستاد، او در همان دقیقه و با نخستین لمس توپ در اولین بازی‌اش برای پرسپولیس گلزنی کرد تا تیمش را به 3 امتیاز برساند. اما این بازیکن قائمشهری حالا به‌عنوان یک بازیکن دربی باز شناخته می‌شود که در بازی رفت لیگ بیستم هم موفق به گلزنی شد تا دومین گلش را در دربی 94 به ثمر رسانده باشد.

عبدی این فصل هم به نوبه خود موفق بوده و پس‌از دبلی که در بازی با نساجی داشت، در بازی اخیر پرسپولیس برابر نفت مسجد سلیمان هم تک گل قرمزها را زد تا 3 گله شود و جشن تولد 23 سالگی‌اش را با قرار گرفتن در کنار 5 بازیکن دیگر در صدر جدول گلزنان لیگ جشن بگیرد.

با این حال، شاید یحیی گل‌محمدی تصمیم دیگری درباره عبدی داشته باشد و از او در ترکیب اصلی استفاده نکند. چرا که احتمال دارد عیسی آل‌کثیر انتخاب او برای حضور از ابتدای بازی باشد. بازیکنی که در دربی 95 تک گل قرمزها را وارد دروازه استقلال کرد و ممکن است او و امید عالیشاه آغاز کننده بازی باشند.

اما در سمت مقابل، آرتور کوین یامگا بازیکن کامرونی الاصل و فرانسوی آبی‌ها هم بازیکنی است که مانند عبدی 3 گل در این فصل به‌ثمر رسانده است. او پس از دبلی که مقابل ذوب آهن داشت، یک گل هم از روی نقطه پنالتی وارد دروازه فجرسپاسی کرد تا امیدها به گلزنی‌اش بسیار زیاد شود ولی او و رودی ژستد دیگر مهاجم فرانسوی استقلال در بازی‌های اخیر در گلزنی ناکام بوده‌اند و با اینکه استقلال در موقعیت‌سازی موفق بوده ولی بازیکنان این تیم فرصت‌های زیادی را برای گلزنی از دست داده‌اند. در این شرایط، باید دید از بین عبدی و یامگا کدامیک از آنها در شهرآورد موفق به زدن چهارمین گل خود می‌شود و یامگا یا ژستد می‌توانند اولین گلزنان خارجی استقلال در تاریخ دربی لقب بگیرند یا خیر!

در این میان، شاید بازیکنان دیگری باشند که چهره درخشان بازی برای استقلال لقب بگیرند. مانند امیرحسین حسین‌زاده که در بازی با صنعت نفت، گل مساوی استقلال را به ثمر رساند. اما از یک چهره مهم استقلال در دربی برای شانس گلزنی بی‌تفاوت نمی‌توان عبور کرد. امیرارسلان مطهری که در دربی 92 که بازی برگشت لیگ نوزدهم بود دبل کرد و در بازی رفت لیگ بیستم هم گل زودهنگام آبی‌ها را در دقیقه 2 وارد دروازه پرسپولیس کرد و گیتارش را نواخت. البته مطهری در این فصل تنها در 2 بازی فیکس بوده و در 5 بازی دیگر به‌عنوان بازیکن جانشین وارد میدان شده و یک گل 3 امتیازی به تراکتور زده است و باید دید مجیدی با توجه به نیاز شدیدی که تیمش به گلزنی دارد، از او یا سایر بازیکنان خط حمله تیمش چطور استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دربی۹۷؛ دوئلی برای بالانشینی

 

کپی