اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور:

تحقق اشتغال پایدار نیازمند فعال سازی ظرفیت های همه دستگاه‌های مسئول است

تحقق اشتغال پایدار نیازمند فعال سازی ظرفیت های همه دستگاه‌های مسئول است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در اولین جلسه کارگروه توسعه زیرساخت با بیان اینکه ظرفیت های بزرگی در کشور در تحقق اشتغال پایدار وجود دارد؛ گفت: دستگاههای مسئول با شناخت دقیق موضوع و همکاری شایسته بین بخشی و هم افزایی لازم می توانند به تحقق این امر کمک نمایند.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر محسن کوشش تبار سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در نشست کارگروه توسعه زیرساخت که با حضور نمایندگان دستگاههای ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه امروز در کشور نیازمند تقویت زیرساخت های توسعه با هدف اشتغال آفرینی مطلوب در کشور هستیم؛ گفت: مهم ترین عوامل تاثیرگذار در حوزه اشتغال، فراهم شدن بسترها و زیرساخت هایی از قبیل حمل و نقل، انرژی، شهرک های صنعتی، مناطق آزاد صنعتی و ویژه اقتصادی است که باید به این مهم توجهی جدی تر داشته باشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تاکید بر این موضوع که مساله اشتغال از اولویت های مهم دولت سیزدهم است،؛ خاطرنشان کرد: متناسب با این هدف گذاری، وزارت کشور به عنوان دستگاه فرابخشی تمرکز جدی بر فعال سازی کارگروه توسعه زیرساخت خواهد داشت.
کوشش تبار تصریح کرد: هر کدام از دستگاههای عضو کارگروه در این عرصه شرح وظایف و حیطه اختیارات و توانمندی شان را احصا و در جلسه آینده ارائه خواهند داد.
کوشش تبار در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه موضوع اشتغال، آینده کشور است؛ گفت: دولت سیزدهم با تمام تنگناها، محدودیت های بودجه ای  به دنبال محقق کردن اشتغال پایدار در کشور است و این مهم در گرو حضور و مشارکت حداکثری همه دستگاههای مسئول است.
وی اضافه کرد: این کار مهم که ثواب جمعی دارد به یاری خدا حتما محقق خواهد شد.
کوشش تبار افزود: ضمن توجه به برنامه های بلندمدت در حوزه اشتغال، شرایط کشور نیازمند کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به فرصت های شغلی است و برای همین باید با فکر و انرژی مشترک به سمت تحقق این هدف مهم حرکت کنیم.

کپی