اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پنجشنبه هوای تهران بهتر می‌شود

پنجشنبه هوای تهران بهتر می‌شود
سهیلا نوری خبرنگار

پنجشنبه 11 آذرماه کیفیت هوای تهران بهتر می‌شود.

به گزارش ایران‌آنلاین با رشد تدریجی ناپایداری جوی، صبح روز پنجشنبه (۱۱ آذر ۱۴۰۰) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد هرچند که با افزایش ترافیک صبحگاهی ممکن است در مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا باشیم.
این در حالی است که با وجود ناپایداری جوی در طول روز، وزش باد به نسبت شدید و رگبار باران در برخی ساعات بعدازظهر، پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل شده و در بیشتر مناطق شهر بهبود کیفیت هوا حاکم خواهد شد. در عین حال با وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه و همچنین کاهش غلظت ذرات معلق، انتظار می‌رود کیفیت هوای روز پنجشنبه در بیشتر مناطق شهر تهران وضعیت قابل‌ قبول داشته باشد.

گفتنی است صبح امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ به دنبال تداوم شرایط پایدار همراه با وارونگی و سکون جو، شاهد انباشت آلاینده‌ها بودیم که این وضعیت با افزایش ترافیک صبحگاهی نامطلوب‌تر شد و از آنجا که در طول روز شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نمی‌شود، به دلیل عدم وزش باد مؤثر و ترافیک شامگاهی، بر تجمع آلاینده‌ها افزوده و کیفیت هوا برای همه افراد در وضعیت ناسالم قرار خواهد گرفت.

امروز میانگین شاخص کیفیت هوا با ثبت شاخص 151 برای آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون در محدوده ناسالم قرار گرفت و به این ترتیب بر اساس روزشمار شاخص آلودگی هوا تا 1400/09/10 ساکنان پایتخت ۲ روز هوای پاک، 4 روز هوای ناسالم، ۱۹۲روز هوای قابل قبول و گروه‌های حساس هم 59 روز هوای ناسالم را نفس کشیدند.

وضعیت هوای روز چهارشنبه تهران

 
 
 
 
 
کپی