اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
تهیه کننده سریال در گفتگو با ایران آنلاین:

ساختار شکنی سرجوخه را جذاب کرد

ساختار شکنی سرجوخه را جذاب کرد
سعیده احسانی راد

سریال امنیتی سرجوخه به دلیل بعضی ساختار شکنی ها و موضوع خاص در پخش بعضی قسمت ها با محدودیت سنی برای تماشاگر مواجه بود اما با توافق و اجماع این سریال توانست به آنتن تلویزیون راه پیدا کند.

سریال امنیتی و اجتماعی سرجوخه که ۳ آبان پخش آن از شبکه سه شروع شده بود امروز تمام می شود، این سریال به «سرجوخه»‌های ترور که اسرائیل برای رسیدن به اهداف تروریستی خود در منطقه اجیر کرده است، اشاره دارد و همچنین در مقابل آن  «سرجوخه»‌های مقاومت که در کشور و منطقه با به خطر انداختن جان خود، امنیت را برای منطقه و کشور به ارمغان می‌آورند، معرفی می‌شوند.

ابوالفضل صفری تهیه کننده سریال سرجوخه درباره سختی های سریال های امنیتی در تلویزیون به ایران آنلاین گفت: حوزه امنیت ساده نیست و طبعا فیلم امنیتی هم ساده ساخته نمی شود، در اجرا از نظر محتوا ملاحظاتی دارد و وقت زیادی را برای تحقیق و پژوهش می طلبد ، جمع آوری جزئیات و اجرای آن مثل سنگ جلوی پا گران و سخت است.

قسمت هایی از فیلم سرجوخه در امارات، ترکیه و گرجستان فیلمبرداری شده ، صفری درباره تامین هزینه های خارج از کشور سریال گفت : سعی کردیم با مهندسی تولید به مشکل برنخوریم گروه مختصری را بردیم و بچه ها در خوراک و اسکان شرایط ایده آل را در خواست نکردند این همکاری باعث شد به مشکل جدی بر نخوریم .

وی استقبال مخاطبان از سریال سرجوخه را چند دلیل برشمرد و گفت: با کیفیت اجرا به مخاطب سریال احترام گذاشتیم ، کیفیت سینمایی در قالب سریال ارائه شده واین کیفیت به چشم بیننده آمد ، در وهله بعد بازی درخشان و کارگردانی باکیفیت بود و هچنین بداعت موضوع و نوآوری هایی که قصه داشت ،  تکراری و بیات نبود.

تهیه کننده سرجوخه درباره بعضی از صحنه های فیلم که محدودیت سنی داشت گفت: به هر حال موضوع فیلم خاص بود و جسارت داشت، هنجار شکنی نبود ولی ساختار شکنی داشت و طبیعتا برای پخش بعضی از سکانس ها مساله داشتیم و با یک توافق و اجماع سریال روی آنتن رفت.

صفری کیفی سازی محصولات تلویزیونی را مهم ترین راهکار برای جذب و رضایت مخاطب برای سریال ها بیان کرد و گفت: آثار بی کیفیت باعث آزار مخاطب می شود، صدا و سیما با توجه به اتاق فکرهایی که دارد حتما در بحث تولید آثار با کیفیت به موفقیت های بیشتری خواهد رسید.

وی ساخت فصل دوم سرجوخه را بستگی به تصمیم سازمان صدا و سیما دانست و گفت: آنچه از سرجوخه می ماند کاراکتر ابراهیم است و یک عنوان با نام سرجوخه. قصه پایان باز ندارد، در این فصل  تمام می شود و اگر سازمان ملاحظاتی داشت قصه ادامه پیدا می کند.

کپی