اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی بی پول شد!

سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی بی پول شد!
آرزوکیهان

رئیس آژانس مالی بین المللی اعلام کرد که با توجه به شیوع کرونا این آژانس برای کمک های مالی به فلسطینیان آواره دچار بحران مالی شده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس، "فیلیپ لازارینی"‌ از ریاست آژانس در سازمان ملل متحد در کنفرانس مطبوعاتی بیان کرد که به دلیل بحران مالی خدمات حیاتی به میلیون ها نفر از فلسطینیان آواره در بحبوحه همه گیری کرونا با مشکل مواجه شده است.

این آژانس که تحت نظر سازمان ملل متحد فعالیت دارد میلیون ها فلسطینی آواره را در سراسر خاورمیانه حمایت مالی می کند. اغلب این افراد فلسطینی هایی هستند که به زور از شهرها و روستاهای خود آواره شده اند.

سازمان ملل بارها اعلام کرده است که اخراج اجباری فلسطینیان "نقض "‌قانون است. از این رو سالانه 800 میلیون دلار برای رفع نیاز فلسطینیان آواره هزینه می کند. بنا بر آمار این سازمان 5.7 میلیون پناهنده فلسطینی که عمدتا در اردوگاه های کرانه باختری ، بیت المقدس شرقی، ‌نوار غزه، ‌اردن، ‌سوریه و لبنان زندگی می کنند تحت پوشش مالی این سازمان قرار دارند.

"فیلیپ لازارینی "‌اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا در سال جاری کمک های مالی خود را به دستور دونالد ترامپ  به سازمان ملل متحد متوقف کرد و همین موضوع سبب بروز کاهش بودجه و بحران مالی شده است.

آنچه که "لازارینی "‌را نگران کرده توقف خدمات بهداشتی در میانه راه و هجوم یک بیماری همه گیراست. وی تاکید کرد با توجه به شرایط کنونی مراقبت از مادران و فرزندان بی پناه متوقف خواهد شد. نیم میلیون دختر و پسر از تحصیل باز خواهند ماند و بیش از دو میلیون نفر از فقرا نمی توانند کمک های مالی برای تهیه غذا را دریافت کنند.

 

فلسطینی‌ها می‌گویند که پناهندگان و فرزندانشان «حق بازگشت» به خانه‌های خود را دارند زیرا اسرائیل سرزمینشان را به زور اشغال کرده است ، موضعی که کشورهای زیادی از آن حمایت می‌کنند. اسرائیل اما این موضوع را رد می کند.
 

کپی