اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
معاون سیمای رسانه ملی در گفتگو با ایران آنلاین:

تغییر ساختار سریال سازی اولویت صداوسیما نیست/ 149 سریال در دست اقدام داریم

تغییر ساختار سریال سازی اولویت صداوسیما نیست/ 149 سریال در دست اقدام داریم

شاه آبادی گفت: تولید دائم سریال های الف ویژه و فاخر در تلویزیون به ردیف بودجه اختصاصی نیاز دارد.

حمید شاه‌آبادی معاون سیمای رسانه ملی در گفتگو ایران آنلاین گفت: رسانه نیاز دارد حداقل 5 اثر الف ویژه و فاخر همیشه در حال تولید داشته باشد. تولید سریال های الف و فاخر حداقل 5 سال زمان می برد و به دلیل پخش هفتگی، در طول یک سال پخش آن تمام می شود، ساخت سریال های الف زمان بر است ولی ماندگاری بعد از ساخت دارد.

وی افزود: اگر بخواهیم حداقل یک کار در سال داشته باشیم باید سریال ها همزمان تولید شوند که تحقق این امر نیاز به بودجه پایدار است تا سر فصل ها معین باشد. این کار نیاز به ردیف بودجه مستقل دارد.

شاه آبادی سریال سلمان فارسی، حضرت موسی، جشن سربرون، سریال حضرت معصومه و پوریای ولی را جزو آثار فاخر و الف ویژه بیان کرد و اظهار داشت: سریال سلمان فارسی از کارهای گران تلویزیون با هزینه چند صد میلیاردی است که ساخت آن 5 سال طول می کشد و اعتبارش سال به سال تامین می شود؛ گروه فعلا در قشم است. جلفا و منطقه آب سرد از دیگر لوکشین های این سریال است.

معاون رئیس سازمان در امور سیما تاکید کرد: سریال ها نباید فقط تامین کننده کمی آنتن باشند. تولیدات فیلم و سریال نیازمند بازنگری است؛ صدا و سیما به همت هنرمندان نیازمند تولید آثاری است که جریان ساز بوده و کیفیت و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

وی درباره وضعیت سریال سازی در تلویزیون گفت: ساختارهای سریال سازی در تلویزیون تغییر نکرده و تغییر ساختار هم جزو اولویت های سازمان نیست. سریال ها در شبکه ها و سیما فیلم ساخته می شود و سیمافیلم هم کارهای ستادی و پشتیبانی را انجام می دهد.

در حال حاضر 17 سریال در حال تصویربرداری، 44 اثر در مرحله تولید، پیش تولید و پس تولید و 88 اثر در مرحله فرآیند نگارش فیلم نامه و طرح است.
 

کپی