اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
پیرو دستور آیت‌الله رئیسی صورت گرفت؛

نشست هم‌اندیشی با امضاکنندگان نامه به رئیس‌جمهور درخصوص نظام مدیریت کشور

نشست هم‌اندیشی با امضاکنندگان نامه به رئیس‌جمهور درخصوص نظام مدیریت کشور

در پی نامۀ جمعی از استادان دانشگاه و متخصصان حوزۀ مدیریت به رئیس‌جمهور درخصوص «هویت‌نیافتن حرفۀ مدیریت در ایران»، «مدیریت‌شناسی در ایران امروز» و «توصیه‌های راهبردی و سیاستی برای حرفه‌ای‌شدن مدیریت در ایران فردا» و دستور رئیس‌جمهور، نشست هم‌اندیشی دکتر میثم لطیفی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با جمعی از امضاکنندگان این نامه، عصر روز دوشنبه در سالن امیرکبیر سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

به گزارش ایران آنلاین، در این نشست دکتر قاسم انصاری رنانی، استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبایی، رئیس دانشگاه بصیر و رئیس اسبق سازمان ملی بهره وری ایران، دکتر​ حمیدرضا نایبی، دکتری مهندسی صنایع و عضو هیئت‌مدیره انجمن توسعه بهره‌وری ایران، مهندس علی‌اکبر اولیا، معاون اسبق سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور و رئیس سابق سازمان ملی بهره‌وری ایران، دکتر بهزاد خسروی، دکتری مدیریت استراتژیک، مدرس دانشگاه و تحلیلگر حوزه مدیریت و اقتصاد، دکتر داریوش خانه‌ئی، دکتری مشاوره (روانشناسی) فرهنگی، مدرس دانشگاه و کارشناس صدا و سیما، دکتر بهرام جلوداری ممقانی، دکتری علوم استراتژیک و عضو هیئت‌مدیره انجمن بهره‌وری ایران، دکتر محمود اولیایی، دکتری تحلیل سیستم‌ها و رئیس هیئت‌مدیره کانون مشاوران مدیریت و مهندسی ایران، آقای حسن آهنگری، مدیر اجرایی صنایع، دکتر عباس غفاری، دکتری DBA و عضو هیئت‌مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی، مهندس هوشیار فقیهی، مدیریت استراتژیک DBA و معاون سابق برنامه‌ریزی و اقتصادی اتاق اصناف ایران، دکتر سیامک حجت، مدیرعامل شرکت خودروسازان جنوب، دکتر میرمهدی سیداصفهانی، دکتری مهندسی صنایع، رئیس، مؤسس و استاد چند دانشگاه ممتاز کشور، آقای احمد شجاعیان، دانشجوی دکتری مدیریت دولتی، دبیر نشست‌های انجمن مدیریت دولتی ایران، مشاور حوزه رسانه و مدیریت، و دکتر حسن حسینی‌پور، دکتری مدیریت فناوری، هیئت موسس بانک خاور میانه، مدیران اسبق سازمان گسترش و نوسازی و بانک مرکزی، به ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود برای بهبود وضعیت نظام مدیریت کشور پرداختند.

دکتر لطیفی به عنوان اولین سخنران این نشست، گفت: نامه‌ای که خطاب به آقای رئیس‌جمهور تهیه شده بود به استحضار ایشان رسید و فرمودند حتماً جلسه‌ای با امضاکنندگان این نامه داشته باشید و نظراتشان را بشنوید.

وی با اشاره به آمار نیروی انسانی در کشور، بیان داشت: تأکید بند دهم اصل سوم قانون اساسی مبنی بر ایجاد ساختار صحیح و حذف تشکیلات غیرضروری، بحث توجه به ساختار را پررنگ می‌کند. طبق آمار، در سال ۱۳۵۷ اندازۀ دولت بر اساس نیروی انسانی حدود ۵۵۰هزار نفر بوده و امروز اندازۀ دولت ۲ میلیون و ۵۰۰هزار نفر است؛ البته گسترۀ خدمات دولت نیز افزایش پیدا کرده اما انتظار می‌رفت به کمک فناوری بتوانیم خدمات بیشتری را آسان‌تر و با هزینۀ کمتر ارائه دهیم.

دکتر لطیفی یکی از چالش‌های نظام اداری را نگاه بخشی از سوی دستگاه‌ها اجرایی دانست و تصریح کرد: نگاه بخشی در کل نظام اداری کشور مشهود است و هر دستگاهی تنها بخش خود را می‌بیند، درحالی‌که نگاه یکپارچه به دولت، حداقل از سوی مردم وجود دارد؛ مردم وقتی خدمتی را به‌خوبی دریافت نمی‌کنند، کل دولت را مورد نقد قرار می‌دهند و به دولت نگاهی کل‌گرایانه دارند درحالی‌که دولت خود را این‌چنین نمی‌بیند و هر دستگاهی صرفاً عملکرد بخش خود را ارزیابی می‌کند.

وی افزود: مسئلۀ بودجه و نگاه بودجه‌ای به همه‌چیز، یک آفت جدی است؛ متأسفانه به سمت تنظیم‌گری و خط‌مشی‌گذاری نرفته‌ایم، چراکه همیشه خواسته‌ایم مسئله را با بودجه حل کنیم اما امروز می‌دانیم که بودجه و ساختار راه حل‌های اصلی نیستند، این انسان‌ها هستند که می‌توانند تحول ایجاد کنند و از حداقل بودجه‌ها بیشترین بهره‌وری را داشته باشند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در تشریح اهداف سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: تمرکز ما بر سه محور است که در این راه از شما استادان محترم حوزۀ مدیریت نیز درخواست کمک و هم‌فکری داریم؛ اولین هدف، رسیدگی به موضوع «ادراک بی‌عدالتی» است، ادراک بی‌عدالتی بین مردم و دولت، ادراک بی‌عدالتی درون دولت و ادراک بی‌عدالتی درون دستگاه‌های اجرایی و تلاش می‌کنیم با نگاه کل‌گرایانه به دولت، شفافیت، ساماندهی نظام هماهنگ پرداخت، ان‌شاءالله به این هدف دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: دومین هدف و موضوعی که بر آن متمرکز هستیم، موضوع «بهره‌وری» است. امروز دولت گران اداره می‌شود و فرآیندهای ارائۀ خدمات طولانی است؛ بهره‌وری به تسهیل کسب‌وکار و ارزان‌تمام‌شدن بودجه و تأمین مالی، قوانین کسب‌وکار و ... کمک‌کننده است.

دکتر لطیفی سومین هدف را «افزایش رضایتمندی مردم» خواند و تأکید کرد: علی‌رغم تصریح قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر پرداخت به کارکنان بر اساس کیفیت عملکردشان، مطلقاً این اتفاق نمی‌افتد. این‌همه هزینه می‌شود اما نظام اداری نمی‌تواند رضایت مردم را جلب کند، مردم حق دارند از کیفیت خدماتی که دریافت می‌کنند ناراضی باشند. در کل سه هدف «عدالت برای کارکنان»، «بهره‌وری برای دستگاه‌ها» و «رضایتمندی برای مردم» در دستور کار ما است که باید در طول زمان به آن برسیم.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نامۀ استادان حوزۀ مدیریت به رئیس‌جمهور را حاوی نکات ارزشمندی دانست و تصریح کرد: این نامه بر وضعیت نظام اداری بر اساس شاخص‌های بین‌المللی تأکید داشت؛ مستحضرید که در سازمان اداری و استخدامی کشور، گروه ارزیابی استراتژیک شاخص‌های کلان بین‌المللی به طور پیوسته در حال بررسی و ارزیابی این موضوع است و براساس آن، برنامۀ تحولی تدوین شده است؛ البته اگر برنامه‌ها از مرحلۀ نقشۀ راه فراتر نروند و به مدل ساختاری تبدیل نشوند، لزوماً تحول خاصی نیز اتفاق نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما و همکارانمان بر استفاده از ظرفیت نخبگانی کشور در رسیدن به اهدافی که اشاره شد است؛ متأسفانه ورود نخبگان به دولت کم است و دولت برای آنان مطلوبیت ندارد. بخشی از این مطلوبیت را شاید نظام جبران خدمات تشکیل دهد اما بخش عمده‌اش، نظام طراحی شغل است؛ مشاغل در دولت بسیار بروکراتیک و تکراری هستند و این باعث می‌شود جذابیت لازم را نداشته باشند. امیدواریم با کمک همۀ استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران دلسوز کشور بتوانیم به وضعیت مطلوب برسیم.

کپی