اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
سخنگوی صنعت برق در گفتگو با « ایران آنلاین»:

زمستان امسال خاموشی نداریم

زمستان امسال خاموشی نداریم
سارا محقق خبرنگار

همزمان با سرد شدن هوا و افزایش مصرف گاز، مصرف برق نیز در کشور بیشتر شده است. با وجود کم بودن سوخت نیروگاه ها اما سخنگوی صنعت برق می گوید که امسال خاموشی نخواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق در گفت و گو با ایران آنلاین، درباره روند مصرف برق در کشور اظهار داشت: مصرف برق نسبت به سال گذشته حدود 6 درصد افزایش داشت.

مصطفی رجبی مشهدی با تاکید بر افزایش مصرف برق و احتمال کمبود سوخت نیروگاهها، نظارت بر مصرف برق و گاز ادارات و نهادهای عمومی و بانک های دولتی و خصوصی، تعدیل روشنایی معابر عمومی و بزرگراه های بین شهری و میادین و پارک ها را از اقدامات شرکت توزیع نیروی برق برای جلوگیری از خاموشی ها عنوان کرد.

وی تصریح کرد: نظارت بر مصارف برخی از کسب و کارها و صنایع نظیر لوستر فروشی ها که مصرف بالایی دارند و اقدامات فرهنگی و آموزشی کاهش مصرف برق و گاز از دیگر اقدامات در این زمینه به شمار می رود.

رجبی مشهدی درباره جریمه مشترکان پر مصرف اظهار داشت: حدود ۱۵ درصد از مشترکان، پرمصرف به شمار می روند که طبق تعرفه های سالیانه ۱۶ درصد تعرفه آنها افرایش یافته است.
سخنگوی شرکت برق گفت: کمتر از 10 درصد سوخت نیروگاه های کشور مازوت است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی شده است که سوخت نیروگاه ها برای امسال تامین شود که در اینصورت زمستان امسال خاموشی نخواهیم داشت.
 

کپی