اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد:

توافق سه‌جانبه وزارت راه و شهرسازی ، استانداری و شهرداری تهران برای تکمیل مترو پرند

توافق سه‌جانبه وزارت راه و شهرسازی ، استانداری و شهرداری تهران برای تکمیل مترو پرند

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران ؛ خلیل محبت خواه از توافق برای تکمیل مترو پرند فی مابین وزارت راه ، استانداری و شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت :  از ابتدای سال ۹۹ تا ۱۴۰۰ بودجه تخصیصی به این پروژه با پی گیریهای شهرداری تهران ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد : شهر جدید پرند در ۳۵ کیلومتری غرب پایتخت واقع شده و بخشی از پروژه مترو پرند در حدفاصل ایستگاه شاهد تا شهر آفتاب به طول ۴ کیلومتر در سال ۹۵ و بخش دیگر آن شهر‌آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) به طول ۲۶ کیلومتر در مرداد ۹۶ تکمیل و به بهره‌داری رسیده است.

محبت خواه خاطرنشان کرد: سناریویی که سال گذشته توسط شهرداری تهران پیش‌بینی شده بود  این بود که از دو لاین رفت و برگشت از تهران به سمت پرند ، حداقل یک لاین راه‌اندازی شود که عملیات اجرایی یک لاین به ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: طی توافق بعمل آمده فی مابین وزارت راه و شهرسازی ، استانداری و شهرداری تهران مقرر گردید نسبت به تکمیل مترو پرند اقدامات لازم معمول گردد و استانداری و شهرداری و وزارت راه و شهرسازی پی گیر این موضوع تا نهایی شدن پروژه باشند.

محبت خواه گفت : در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ، استاندار تهران مهندس منصوری به برگزاری منظم و مستمر جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان به صورت ماهانه تاکید کرد و به موضوعات دیگری از جمله  تعیین موضوع تداخل حریم تهران و اسلامشهر با بخش چهاردانگه، بررسی تداخل حریم شهر چهاردانگه با بخش آفتاب ، تدقیق دقیق تر محدوده و حریم شهر چهاردانگه در زمان بازنگری طرح جامع شهر با رعایت مرزبندی های تقسیمات کشوری ، تصمیم گیری در خصوص درخواستهای حدودی طرحهای توسعه ای و عمرانی ارسالی ازسوی فرمانداریها و شهرداریهای استان تهران و همچنین تصمیم گیری در خصوص روستاهایی که آرامستان دارند از جمله روستاهای زیوان واقع در بخش فشافویه شهرستان ری و قلعه بها در شهرستان شهریار پرداخته شد.

کپی