اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

 • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

فروش ابزار دقیق در ابزار سنجش آریا

فروش ابزار دقیق در ابزار سنجش آریا

عملکرد صحیح و پربازده پروژه های صنعتی در گرو دقت آن است. ارزیابی مداوم فرآیندهای صنعتی و پالایشگاهی به طور هوشمند و بدون دخالت نیروی انسانی از جمله پیشرفت هایی است که در حوزه تجهیزات صنعتی صورت گرفته و هر روز در حال توسعه بیشتر است. ابزار دقیق از جمله تجهیزات صنعتی می باشند که وظیفه این ارزیابی و کنترل خودکار را بر عهده دارند.

گیج فشار چیست و چه کارکردی دارد؟

 گیج فشار که با نام های پرشر گیج، فشارسنج یا مانومتر نیز شناخته می شود از جمله ابزار سنجش دقت است که در پروژه های صنعتی و به ویژه حوزه نفت و گاز کاربرد فراوانی دارد. از گیج فشار برای اندازه گیری فشار موجود در محیط فرآیند صنعتی استفاده شده و از طریق آن میزان فشار لازم برای انجام واکنش ها را کنترل می کنند. از گیج فشار برای اندازه گیری میزان فشار در سیستم لوله کشی، محیط های انجام آزمایش و یا حتی پروژه های زیر آب استفاده می شود. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش با کیفیت ترین برندهای پرشر گیج مانند پرشر گیج ایندومارت و ویکا است.

پرشر گیج از دو قسمت حسگر و نشانگر تشکیل شده است. بخش حسگر فشار موجود در محیط را اندازه گیری کرده و حاصل را به صورت داده های دیجیتال یا انالوگ به نشانگر منتقل می کند. ساختار اصلی تمام گیج های فشار بر اساس لوله بوردون است. بوردون یک لوله C شکل است که قابلیت انعطاف پذیری دارد. این لوله به یک اهرم دندانه ای منتهی می شود که به یک عقربه نمایشگر متصل است. تغییر فشار باعت خمیدگی و تغییر بافت لوله شده و عقربه را به حرکت در می آورد.

انواع گیج فشار

اگرچه ساز و کار اصلی تمام گیج های فشار بر مبنای ساختار و عملکرد لوله بوردون است اما این ابزار سنجش دقت انواع مختلفی در صنعت دارد که دو نوع روغنی و استیل از پرکاربرد ترین انواع آن هستند.

گیج فشار روغنی

فشارسنج روغنی را می توان نوعی از فشارسنج خشک دانست که از مایعاتی مانند گلیسیرین و یا سلیکون برای پر کردن داخل محفظه آن ها استفاده شده است. استفاده از این مواد موجب کاهش لرزش عقربه های نمایشگر شده و پرشر گیج اندازه دقیق تری را نشان می دهد.

گیج فشار استیل

بدنه این نوع فشار سنج از جنس استیل بوده و توانایی تحمل تا دمای 90 درجه سانتی گراد را دارد. گیج فشار استیل را می توان یی از بهترین انواع پرشر گیج دانست زیرا علاوه بر امکان استفاده در دمای بالا از ایمنی بالایی برخوردار است.

ترانسمیتر فشار چیست و چه کاربردی دارد؟

ترانسمیتر فشار نقش حیاتی را در بسیاری از فرآیندهای صنعتی ایفا می کند. از ترانسمیتر فشار که با نام های پرشر ترانسمیتر یا ترانسدیوسر فشار یا سنسور فشار نیز در بازار شناخته می شود با هدف اندازه گیری و کنترل میزان فشار در سیستم استفاده می شود. ترانسمیتر فشار از جمله ابزار سنجش دقت در فرآیندهای صنعتی است که واکنش های شیمیایی نیروی پیشران ان هستند.

کاربرد اصلی یک ترانسمیتر فشار در ماشین آلات و تاسیسات صنعتی است که میزان فشار تعیین کننده وضعیت عملکرد ان ها می باشد. در این فرآیندها از یک ترانسمیتر فشار برای کنترل فشار و جلوگیری از وقوع حادثه استفاده می شود. اگر برای مجموعه صنعتی خود به دنبال پرشر ترانسمیتر با کیفیت عالی و ایمنی بخشی بالا هستید می توانید برای دریافت کاتالوگ، آگاهی از اخرین قیمت ها و سفارش خرید حضوری یا غیر حضوری با کارشناسان ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

گیج دما چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی دیگر از ابزار سنجش و کنترل که کاربرد فراوانی در بخش های صنعتی و غیر صنعتی دارد گیج دما است. گیج دما که ما در مصارف غیر صنعتی و روزمره آن را با نام دما سنج می شناسیم. از گیج دما یا ترمومتر برای اندازی دمای محیط واکنش و تغییرات دمایی در یک فرآیند صنعتی استفاده می شود.

انواع گیج دما

به دو روش تماسی و غیر تماسی می توان دما را از طریق گیج دما اندازه گرفت. در روش تماسی از یک سنسور مانند ترموکوپل برای اندازه گیری دما و نمایش آن به صورت آنالوگ استفاده می شود. در روش غیر تماسی مقدار بازتابش پرتو فرو سرخی که از جسم گرم شده ساطع می شود تعیین کننده میزان دما است.

روش اندازه گیری دما، دامنه اندازه گیری و محل قرار گرفتن سنسور دمایی در ساختمان دماسنج از عوامل ایجاد کننده انواع گیج دما است که عبارتند از:

 • ترمومتر آنالوگ
 • ترمومتر الکلی
 • ترمومتر دیجیتالی
 • ترمومتر جیوه ای
 • ترموکوپل
 • ترمومتر لیزری
 • و....

ترانسمیتر دما چیست و چه کاربردی دارد؟

ترانسمیتر دما، تمپرشر ترانسمیتر یا همان ترانسدیوسر دما نوعی از تجهیزات صنعتی سنجش دقت است که با هدف کنترل دما در یک فرآیند صنعتی و تجهیزات پالایشگاهی استفاده می شود. هر ترانسمیتر دما از دو بخش تشخیصی و انتقالی تشکیل شده که در بخش نخست تغییرات دما معمولا توسط ترموکوپل ها تشخیص داده شده سپس با تبدیل جریان حرارتی به جریال الکتریکی نتایج حاصل نمایش داده می شود. پس از ان داده ها به برای کنترل ادامه یا توقف فرآیند به سیستم کنترل صنعتی مجموعه منتقل می شود.

انواع ترانسمیتر دما

ترانسمیتر های دما بر اساس نحوه نصب و محل قرار گیری ان ها در یک سیستم صنعتی به سه دسته تقسیم می شوند:

 • ترانسمیتر دما نوع ریل مونت
 • ترانسمیتر دما نوع فیلد مانت
 • ترانسمیتر دما نوع هد مونت

ابزار سنجش آریا، پیشرو در صنعت ابزار دقیق

اگر تصمیم به خرید تجهیزات صنعتی از نوع ابزار سنجش دقت دارید حتما از کیفیت و دقت آن اطمینان حاصل نمایید زیرا هر گونه نقصان و اشتباه در عملکرد آن می تواند تمام پروژه را دستخوش تغییر کند. ابزار سنجش آریا با بیش از 20 سال سابقه در حوزه تولید و واردات ابزارهای سنجش دقت از معتبرترین های این حوزه است. این شرکت در سابقه خود تجربه همکاری با شرکت های بزرگ نفتی، پالایشگاهی و آزمایشگاهی دارد و پروژه هایی در سطح کشوری را پشتیبانی نموده است. در ادامه به معرفی برخی از بهترین محصولات شرکت ابزار سنجش آریا می پردازیم.

کپی