اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در نخستین سالگرد شهید فخری زاده:

شهید فخری زاده برای اعتلای جمهوری اسلامی عزمی راسخ داشت

شهید فخری زاده برای اعتلای جمهوری اسلامی عزمی راسخ داشت

مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید محسن فخری زاده، دانشمند برجسته دفاعی و هسته‌ای کشورمان با حضور فرمانده کل ارتش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس سازمان انرژی اتمی و جمع دیگری از مقامات کشوری و لشکری و همچنین خانواده آن شهید و شهدای هسته‌ای کشور در وزارت دفاع برگزار شد.

به گزارش ایران انلاین؛ دکتر محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی با گرامیداشت یاد وخاطره شهدابه ویژه شهید هسته ای و دفاعی کشور-شهید فخری زاده، طی سخنانی اظهار داشت: دکتر فخری زاده،  با شهادتش پاداش زحمات و مجاهدت های علمی خود را گرفت.شهادت وی به دست شقی ترین ومنفورترین افراد رقم خورد که این نوع از شهادت نشان دهنده صحت راه و درستی مسیر اوست.

وی تصریح کرد: از نظر استکبار، رسیدن به فناوری های پیشرفته، رسیدن به منطقه ممنوعه است و از سوی آنها جمهوری اسلامی ایران برای دسترسی به این حوزه ها منع شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه قدرتمند شدن در حوزه علم و دانش یک امر مسلم و ضروری برای کشور است گفت: بهانه دشمنان برای مانع شدن در این زمینه اتهامات ناروایی است که هر روز علیه جمهوری اسلامی بیان می کنند.

اسلامی با بیان اینکه ایجاد مانع و مسدود کردن پیشرفت جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین هدف استکبار است گفت: شعار نظام سلطه پیشتازی برای پیشوائی است و آنها برای محقق شدن این امر با استفاده از سازمان های بین المللی و به بهانه های گوناگون سد راه پیشرفت کشورها می شوند.

وی با بیان اینکه دستیابی به فناوری هسته ای نشان دهنده پیشرفت یک کشور در عرصه علمی است گفت: دشمنان به بهانه دستیابی ایران به سلاح هسته ای در صدد توقف برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران هستند؛  درحالی که هدف آنها محدود کردن جمهوری اسلامی در رسیدن به فناوری های نوین است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه شهید فخری زاده برای اعتلای جمهوری اسلامی در رسیدن به فناوری های نوظهور عزمی راسخ داشت گفت: او بارها توسط صهیونیست ها تهدید شده بود و همیشه تهدید را در کنار خود می دید اما با این وجود ترسی به دل راه نمی داد و شجاعانه مسیر پیشرفت را می پیمود.

وی خاطر نشان ساخت:  امیدواریم فرزندان این مرز و بوم  در وزارت دفاع و سایربخش های کشور برای دستیابی به مولفه های قدرت، موثر باشند و نشان دهند می توان در خارج از سایه استکبار نیز به پیشرفت رسید.    

کپی