اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تحقیقات قضایی به ظن سوءاستفاده جنسی در یک صومعه

تحقیقات قضایی به ظن سوءاستفاده جنسی در یک صومعه
راضیه خوئینی

تحقیقات قضایی به ظن سوء استفاده جنسی در یک صومعه قرون وسطایی در فرانسه آغاز شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، پرونده قضایی در خصوص اتهام خشونت جنسی نسبت به یکی از اعضای صومعه سنت گرای فلاوینی- اوزاین در بخش (کوت- دو-اور) گشوده شده است.
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع قضایی خبر داد که این هفته، تحقیقات قضایی به ظن سوء استفاده جنسی از سوی یکی از اعضای صومعه سنّت گرای فلاوینی-سور- اوزاین در بخش (کوت-دو-اور) آغاز شده است.

این منبع قضایی که مایل به ارائه جزئیات بیشتر نبود، گفت: این پرونده به دنبال شکایت یک زن و با آغاز بازجویی ژاندارم ها در محل این صومعه و به دستور دادستانی دیژون گشوده شده است.
بنابر اطلاعات وب سایت این صومعه، سنت ژوزف دو کلروال، در سال 1972 در سوئیس تاسیس شد و در سال 1976 به فلاوینی، یک دهکده قرون وسطایی در فرانسه نقل مکان کرد، در مدرسه علمیه اسقفی سابق این روستا همچنین یک صومعه بندیکتین واقع است.

---
 
این تحقیقات قضایی دو ماه پس از افشاگری تکان دهنده کمیسیون مستقل آزار جنسی در کلیساها (CIASE) آغاز شد. در گزارش این کمیسیون پرده از آزار جنسی 330.000 کودک در کلیساها از سال 1950 برداشته شد، افرادی که زیر 18 سال سن داشتند از سوی برخی از روحانیون مذهبی یا افرادی که به نوعی با کلیساها در ارتباط بودند، مورد سوء استفاده و آزار جنسی قرار گرفته بودند.

در حال حاضر قربانیان این ماجرا از انتشار گزارش 2500 صفحه‌ای که نتایج اولین تحقیقات در مورد رفتار کلیسای فرانسه با کودکان است، استقبال کرده‌اند.
گفتنی است که نظام سنت بندیکت نظامی رهبانی در مذهب کاتولیک رمی است که به وسیله سنت بندیکت نرسیا بنیان‌گذاری شده‌است. این نظام از مجموعه‌های رهبانی مستقلی تشکیل شده است./ 

کپی