اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
با حضور مقامات کشوری و لشکری در وزارت دفاع؛

نخستین سالگرد شهید فخری زاده برگزار شد

نخستین سالگرد شهید فخری زاده برگزار شد

مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته دفاعی و هسته‌ای کشورمان با حضور فرمانده کل ارتش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس سازمان انرژی اتمی و جمع دیگری از مقامات کشوری و لشکری و همچنین خانواده آن شهید و شهدای هسته‌ای کشور در وزارت دفاع برگزار شد.

به گزارش ایران آنلاین، حجت الاسلام سیدضیاء الدین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نخستین سالگرد شهادت دانشمند هسته‌ای شهید دکتر محسن فخری‌زاده گفت: امروز یکسال از آن واقعه می گذرد دقیقا ۷ آذرماه سال ۹۹ بود که حدود ساعت دو و نیم بعدازظهر شهید والامقام دکتر فخری زاده به دست جنایتکاران شقاوت‌پیشه به شهادت رسیدند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه شهید فخری‌زاده شخصیتی گمنام میان مردم ایران بود، ادامه داد: ابعاد شخصیتی شهید فخری‌زاده به خوبی شناخته نشد و بعد از شهادت او زمانی که دشمنان از او گفتند؛ ملت ما متوجه شدند که چه گوهر گرانبهایی در میان آنها بود و امروز از ما گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از شخصیت شهید فخری زاده به عنوان یک دانشمند برجسته و ممتاز علمی نام بردند، تاکید کرد: علت مورد هدف قرار گرفتن این شخصیت برجسته مجاهدت های علمی ماندگار وی بود و فخری زاده، فخر ایران زمین شد.

وی با اشاره به علاقه شهید فخری زاده برای گمنام ماندن و مقام والای شهدای گمنام نزد خداوند اظهار داشت: او به دنبال نام و نشان نبود اما خداوند متعال مقام او را بالا برد و مقام معظم رهبری فرمود "پاداش و مزد مجاهدتهای او شهادت بود." و امروز فخری زاده ، فخر امت اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع در ادامه با نقل قولی از شهید فخری‌زاده اسلام را به عنوان یک دین و مکتب و بهترین نسخه برای اداره جامعه و حاکمیت خواند و گفت: فخری‌زاه بهترین مدیریت در عرصه علم و فناوری و ایده های نوین در پژوهش را با انس با قرآن به دست می‌آورد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تصریح کرد: نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس بعد از شهادت شهید فخری زاده اعلام کرد که ما دانشمند هسته ای را ترور کردیم و امروز اسرائیل می تواند راحت بخوابد، اما رژیم صهیونیستی این خواب راحت را باید با خود به گور ببرد.

وی در پایان اظهار داشت: بعد از ترور شهید فخری زاده دانشجویان زیادی اعلام آمادگی کردند که ما مسیر دکتر فخری‌زاده را خواهیم رفت، این مسیر راه عزت، شرف و استقلال است و عزت و شرف قابل مذاکره و فروختنی نیست و امروز در سالگرد این شهید والا مقام اعلام می کنیم که راه شهدای هسته‌ای و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

/

 

کپی