اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

قالیباف خبر داد

۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان در شش ماهه دوم سال ١٤٠٠

۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان در شش ماهه دوم سال ١٤٠٠

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق نظر مجلس و دولت درباره رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال در سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و ادامه آن از ابتدای سال ۱۴۰۱ با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود.

رحمت اله نوروزی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 7 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار اصل 60 قانون اساسی با بیان اینکه فرهنگیان چشم‌انتظار تعیین تکلیف رتبه‌بندی فرهنگیان هستند، گفت: قرار بود امروز یکشنبه، گزارش رتبه‌بندی فرهنگیان با اعتبار 25 هزار میلیاردی که با موافقت میرکاظمی و قول رئیس جمهور صورت گرفت را بارگذاری شود اما آقای نیکزاد گفته است دولت می‌خواهد آن را پس بگیرد.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در فراکسیون هم به آقای نوری گفتیم، ما نمی‌توانیم امروز و فردا کنیم و از آن مهلت 10 روزه، اکنون بیش از یک ماه گذشته است لذا فرهنگیان از مجلس و دولت انتظار دارند.

این عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در پایان خاطر نشان کرد: مدارس در حال بازگشایی بعد از کرونا است لذا آموزش و پرورش باید از این رخوت و سستی بیرون آمده و به پویایی برسد.

قالیباف: مجلس و دولت بهترین مدافعان معلمان هستند

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این اخطار با اشاره به اهمیت رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: شما اخطار اصل 60 را می‌دهید اما از آنجایی که دولت در این باره لایحه داده است، باید به اصل 75 قانون اساسی هم توجه کنید و کمیسیون نمی‌تواند خلاف این اصل قانون اساسی موضوعی را تصویب کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه مجلس در رابطه با رتبه‌بندی فرهنگیان اتفاق نظر داشته و هم در این رابطه نظر دولت را گرفته‌ایم.

وی ادامه داد:  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در همین صحن مجلس، اعتبار مورد نیاز برای اجرای رتبه‌بندی را به میزان 25 هزار میلیارد تومان قطعی کرد لذا کمیسیون نمی‌تواند مصوبه‌ای داشته باشد که بار مالی بیش از این برای دولت داشته باشد و ما نیز مکلف هستیم بر اساس آن اقدام کنیم که البته کمیسیون هنوز متأسفانه این کار را انجام نداده است.

وی افزود: بهرحال نظر دیوان محاسبات، نظر مرکز پژوهش‌های مجلس و نظر دولت این است که این موضوع بار مالی بیشتری نسبت به آن چه دولت اعلام کرده است دارد لذا جلسه‌ای خواهیم گذاشت و آن را اصلاح خواهیم کرد اما  آنچه مشخص و روشن است.

رئیس مجلس تاکید کرد: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال (نیمه دوم امسال) در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد بود و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومان اجرا می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: ممکن است در فضای مجازی افراد و گروه‌ها حرف‌هایی بزنند یا در رسانه‌ها مطالبی به صورت کم و زیاد عنوان شود اما معلمان به این موضوعات توجه نکنند چرا که ما هم در مجلس و هم در دولت بهترین مدافعان آنها هستیم./ خانه ملت

قالیباف: ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان در شش ماهه دوم سال ١٤٠٠

کپی