اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جولان "فلش ماب "ها ‌در بلک فرایدی

جولان "فلش ماب "ها ‌در بلک فرایدی
آرزوکیهان

سارقان فلش ماب در جمعه سیاه سرقت های زنجیر وار خود را از فروشگاههای آمریکا آغاز کردند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از رویترز، خریداران فروشگاهها تنها مشتریان روز جمعه سیاه نبودند بلکه سارقان گروهی و حرفه ای نیز دست به کار شده و دهها سرقت دسته جمعی را از فروشگاههای بزرگ انجام دادند به صورتیکه پلیس آمریکا برای دستگیری شان مستاصل شده بود.
فلش ماب، یا صاعقه گروهی از سارقان هستند که برای منافع دسته جمعی دست به سرقت های گروهی در آمریکا  ودیگر کشورها می زنند. نام این گروه از سارقان به دلیل عملکرد سریع آنها در سرقت و کار گروهی شان است. آنها از قبل برنامه ریزی کرده و دسته جمعی عمل می کنند و به دلیل تعداد زیادشان دستگیری و مقابله با این گروه کار دشوارتری است اما در نهایت با فروش اجناس سرقتی پول به طور مساوی میان سارقان تقسیم خواهد شد.
اطلاعات منتشر شده نشان میدهد که ماموران پلیس در ایالتهای مختلف آمریکا آخر هفته گذشته را به دنبال سارقان گروهی از فروشگاههای مختلف بوده اند. در گزارشهای موجود 8 سارق حرفه ای وارد مرکز خریدی در لس آنجلس شده و با شکستن شیشه ها با چکش و پتک اجناس گران قیمت را به سرقت برده اند.
سخنگوی پلیس بیان کرد که در یک سرقت 30 دزد وارد فروشگاه بزرگ لوازم الکترونیکی شده و اجناس زیادی را به سرقت بردند و هر کس که سر راهشان قرار می گرفت را با چکش و پتک زخمی کرده و فرار می کردند. سارقان اغلب با هودی و ماسک چهره خود را پوشانده بودند تا شناسایی شان برای پلیس دشوار تر گردد. با وجود آماده باش ماموران پلیس دزدان در گروه های دسته جمعی سرقت های زیادی در سراسر ایالتهای آمریکا انجام دادند.
 

کپی