اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

با تفکر ما می توانیم، مشکلات را حل خواهیم کرد

با تفکر ما می توانیم، مشکلات را حل خواهیم کرد

میرکاظمی، معاون رئیس جمهور اضافه کرد: تفکر لیبرال هشت سال هزینه های سنگینی به کشور تحمیل کرد اما حالا با حمایت مردم و تفکر "ما می توانیم" گره ها را باز خواهیم کرد.

به گزارش ایران آنلاین، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه، دکتر مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن تبریک فرا رسیدن پنجم آذر ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین گفت: هر جا بسیج و روحیه بسیجی حاکم شده مشکلات برطرف و کارها با سرعت مناسب رو به جلو رفته است.

دکتر میرکاظمی تصریح کرد: شکر و سپاس از خداوند متعال که همچنین رهبری را بر ما گمارد و این چنین بصیرتی به خرج دادند و این گونه سیاستگزاری کردند و نهالی که حضرت امام (ره) کاشتند امروزه شجره آن در سطح جهان دیده می شود.
وی با اشاره به توانمندی های بسیج، افزود: در حوزه های دفاعی، بسیج شاهکارهای بزرگی داشت آن چیزی که جنگ را به پیروزی رساند روحیه بزرگ بسیجی بود و جهان کفر چه شرق و غرب با همه ظلم هایی که کردند در برابر بسیج زانو زدند و شکست خوردند.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این امنیت حاکم در کشور مرهون حضور نیروهای مردمی و معنوی است و همین روحیه در حال گسترش در جریان مقاومت است حتما پیروزی جریان مقاومت را هم در پی خواهد داشت.
دکتر میرکاظمی با بیان اینکه روحیه ایثار و معنوی بسیجی شگفتی ها خلق می کند، یادآور شد: در عرصه نظامی در عرضه علمی و در عرصه های جهادی تفکر ما می توانیم بسیج کارهای بزرگی را خلق کرده، همین تفکر می تواند سبب حل مشکلات اقتصادی کشور هم بشود.
رئیس سازمان برنامه بودجه با انتقاد از طرفداران تفکر لیبرالیستی، گفت: شالوده این تفکر وابستگی است؛ همان روحیه ای بود که در زمان بنی صدر به طور موقت حاکم، ولی به سرعت حذف شد. ببنید چطور ظرفیت های بزرگ خدادادی کشور را معطل نگاه و وعده غرب کردند؟ آیا نتیجه گرفتند؟ آیا شاخص های کلان اقتصادی در هشت سال گذشته بهبود پیدا کرد؟‌
وی افزود: این همان روحیه ای که در چند سال گذشته هزینه های سنگین بر کشور تحمیل شد و امروز ما وارث این ناکارآمدی شده ایم، همان روحیه ای که می گفت ایران توان ساخت ندارد همان روحیه که می گفت با یک بمب آمریکا کشور ساقط می شود.
دکتر میرکاظمی خاطر نشان کرد: ۸ سال فعال اقتصادی با این خطای محاسباتی، دست رو دست گذاشت و با این تفکر وابسته به غرب، سرمایه های اجتماعی و فرهنگی تخت شعاع قرار گرفت و هزاران هزار میلیارد بدهی برجای ماند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: امروز ماهیانه ده و یازده هزار میلیارد تومان بازپرداخت اوراق فروخته‌ شده در دولت قبل پرداخت می شود و همچنین بدهی هایی که به صندوق توسعه ملی که بالغ بر ۵۰ میلیارد بدهی است برجای گذاشته است.
دکتر میرکاظمی با بیان اینکه در۸ سال گذشته بیکاری افزایش پیدا کرده است تصریح کرد: در ۸ سال گذشته فاصله طبقاتی افزایش پیدا کرد فقیر، فقیرتر شد و دارا، داراتر شد این تفکر نباید ادامه پیدا کند.
معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تفکر بسیجی باید حاکم شود، افزود: تفکر بسیجی معتقد است ما می توانیم. ایران کشوری ثروتمند است و نیروی جوان تحصیلکرده فراوان دارد و این مزیت بزرگی است و ذخایر  طبیعی فراوان و در منطقه سوق الجیشی قرار دارد و در بسیاری از اقلام کشاورزی ایران رتبه اول تا دهم جهان را دارد.
دکتر میرکاظمی اضافه کرد: ۶ سال در کشور نرخ رشد اقتصادی ۸ درصدی باشد شرایط کشور به سال ۱۳۹۰ می رسد چقدر برای کشور عقب ماندگی ایجاد شده است؟ این تفکر لیبرالیستی خانماسوز است که رنگ و لعاب روشنفکری دارد اما در باطل پوسیده است، منافع ملی را به خطر می اندازد تنها راه نجات کشور توسعه فرهنگ ایثار و بسیج است توسعه فرهنگ خودباوری و اتکاء به ظرفیت های کشور است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به تهیه واکسن در دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: می گفتتند باید اف ای تی اف امضاء شود و برجام به نتیجه برسد تا واکسن تهیه شود، وقتی دولت سیزدهم روی کار آمد آمار بسیار بالایی از هموطن هایمان جان خود را از دست می دادند ولی نه اف ای تی اف امضاء شد نه برجام به نتیجه رسید بلکه با تصمیم گیری درست راه حل پیدا شد و واکسن تهیه شد، این نگاه و جهت گیری غلط به مردم و کشور آسیب می زند.
دکتر میرکاظمی تصریح کرد: باید روحیه بسیجی در ارکان کشور جاری شود همانطور که در جنگ و زلرله و سیل چنین تفکری مسئائل و مشکلات را حل می کند
دکتر میرکاظمی تصریح کرد: در سازمان برنامه و بودجه منش و تفکر بسیجی در حوزه های کارشناسی و علمی حضور پیدا کند و تحلیل های واقعی از مسایل سیاسی اجتماعی و اقتصادی فرهنگی کشور ارائه داده شود و یک حرکت جدی در کشور شروع شود. درسال آینده برنامه دولت سیزدهم کاملاً متفاوت از آن چیزی که در سال های گذشته ایجاد شده خواهد بود و حرکت بر مدار و ریل قبل جز زیان و خسارت بر مردم چیزی به بار ندارد و تفکرات گذاشته کنار گذاشته شود و با تفکرات خلاقانه و متفکرانه با معنویت نتایج مطلوب حاصل می شود.
گفتنی است؛ سردار جعفری رئیس موسسه شهید حسن باقری در سالروز بزرگداشت هفته بسیج با اشاره به دلاوری ها و رشادت های نیروی بسیج در ۸ سال دفاع مقدس تصریح کرد: "ما می توانیم" در ۸ سال دفاع مقدس برای همه عیان و آشکار است و با این روحیه بسیجی، پیروزی بزرگ نصیب ایران شد و باعث شکست دشمن شد.
وی با بیان اینکه تمام خطوط دفاعی دشمن در ۸ سال دفاع مقدس توسط بسیجی ها شکسته شد، خاطرنشان کرد: توانمندی بسیجی ها را نباید دست کم گرفت و مراسم گرامیداشت بسیج بخاطر کار ارزشمندی است که انجام داداه اند. لذا در این برهه زمانی نیز کشور نیاز به یک کار انقلابی و جهادی دارد که با حضور شما بسیجیان این مهم قابل تحقق است.
این مراسم به عطر یک شهید گمنام هم متبرک شد و مهمانان دیگری در خصوص فرهنگ شهادت سخنرانی کردند.

کپی