اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بی‌بی‌سی مصاحبه ایران را تقطیع کرد و علیه آن گزارش رفت!

بی‌بی‌سی مصاحبه ایران را تقطیع کرد و علیه آن گزارش رفت!

بی‌بی‌سی فارسی با تقطیع مصاحبه فریدون عباسی با روزنامه ایران مدعی شد عباسی گفته است " با وجود فتوای رهبر درباره سلاح هسته‌ای، محسن فخری‌زاده برای آن سیستم ایجاد کرده بود."

به گزارش ایران‎‌آنلاین متن کامل مصاحبه منتشر شده نشان می‌دهد دم خروس bbc برای پرونده سازی ها پیرامون برنامه هسته ای کشورمان بیرون زده است.

عباسی در این مصاحبه با اشاره به مدیریت سازمان پژوهش های نوین دفاعی توسط شهید فخری زاده، به فعالیت های بین رشته ای این شهید در حوزه پدافند دفاعی و هسته ای اشاره میکند و میگوید:

کدام استاد دانشگاهی بودکه از آقای فخری‌زاده در زمینه‌های مختلف از فیزیک، شیمی، مکانیک، متالورژی، برق و...کمک خواسته باشد و ایشان به او امکانات ندهد و پروژه برایش تعریف نکند؟ اسم تشکیلاتی که این اواخر دست آقای فخری‌زاده بود سازمان پژوهش‌ها و نوآوری دفاعی یا پژوهش‌های نوین دفاعی بود.

این یعنی اگر کسی بخواهد در نوآوری دفاعی کار کند، گستره وسیعی از علم و فناوری را لازم دارد. هسته‌ای، موشکی و الکترونیک و... خود به خود از دل این بیرون می‌آید. منتهی تحفظ ما درباره سلاح هسته ای بر اساس فتوای صریح مقام معظم رهبری بر حرمت سلاح هسته ای کاملا مشخص است.
منتها فخری‌زاده این سیستم را ایجاد کرده بود و مسئله اش هم فقط دفاع از کشور خودمان نبود. زیرا کشور ما پشتیبان جبهه مقاومت هم هست و وقتی شما وارد این مسائل بشوید، صهیونیست‌ها حساس می‌شوند. فقط هم آقای فخری‌زاده نبود. مدیران دیگر مجموعه ما هستند که این خصوصیات را دارند.

اشاره عباسی در موضوع پدافند هسته ای است که پیش از این در مصاحبه ذکر شده و در ادامه آن درباره فعالیت های سازمان پژوهش های دفاعی توضیح میدهد و تصریح دارد که شهید فخری زاده این سیستم (همان سازمان پژوهش ها) را ایجاد کرد تا در حوزه پدافند دفاعی پشتیبان کشور باشد.

بی بی سی با تقطیع این بخش از مصاحبه سعی دارد که منظور عباسی از "سیستم" را به سمت "سلاح هسته ای" جلوه بدهد در صورتیکه اشاره بحث روشن میکند که دم خروس رسانه ملکه در پرونده سازی برای فعالیت های هسته ای ایران مجددا بیرون زده است.

شهید فخری زاده محور حرکت هسته ای ایران بود

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کپی