اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دندان مصنوعی ثابت چیست؟؟

دندان مصنوعی ثابت چیست؟؟

این دندان ها نوعی دندان مصنوعی هستند که برخلاف دندان های متحرک قدیمی هستند ؛ چرا که این دندان ها بر روی فک به طور ثابت می مانند. همچنین می توان گفت این نوع دندان ها کارکردهایی شبیه به دندان های حقیقی انسان ها دارند و تشخیص مصنوعی بودن آن ها بسیار سخت است.

 

اهمیت دندان مصنوعی

دندان هایی که متکی بر پایه ایمپلنت دندان بوده ، شامل قسمت بی دندان، تک دندان، بی دندانی کامل فک های پایین و بالا و..... هستند. علاوه بر این، تعداد ایمپلنت های مورد نیاز برای بی دندانی کامل فک پایین شش عدد و برای بی دندانی فک بالا هشت عدد است.

علاوه بر دندان هایی که بر پایه ایمپلنت انجام می شوند، برخی از انواع آن ها هم بر پایه دندان هستند که همان روکش و لمینت دندان است. این نوع دندان ها هم دارای ویژگی های بسیار زیادی برای افرادی که دندان هایشان از دست داده اند، است.

یکی از دلایلی که باعث شده است افراد این نوع دندان ها را انتخاب کنند این است که این نوع دندان ها تمام مشکلات و آسیب های دندان مصنوعی متحرک را برطرف می کند و هیچ گونه مشکلی برای افراد به وجود نمی آورد.

مزایای ویژه و مهم دندان مصنوعی ثابت

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، این دندان ها به دلیل اینکه از لثه و فک ها جدا نمی شوند، به عنوان اصلی ترین جایگزین برای دندان های از بین رفته شناخته می شوند. علاوه بر این، افراد با داشتن این دندان ها احساس راحتی بیشتری دارند و هیچ گونه مشکلی برایشان به وجود نمی آید.

همچنین می توان گفت یکی از مهم ترین ویژگی مزایا و تفاوت های این دندان ها نسبت به دندان های متحرک این است که افراد مصنوعی بودن آن ها را به سختی تشخیص می دهند و ساختاری شبیه به دندان های حقیقی انسان ها دارد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم این دندان های مصنوعی این است که به دلیل خاصیت ثابت بودن نسبت به دیگر دندان های مصنوعی طرفداران بیشتری دارد و افراد با آن بیشتر احساس راحتی می کنند و آن را به عنوان یک عضو جدایی ناپذیر از بدن می دانند.

از دیگر ویژگی ها و مزایای دندان مصنوعی ثابت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·      احساس راحتی نسبت به دندان های مصنوعی متحرک قبلی

·      باز گرداندن قدرت حرف زدن و جویدن غذا

·      هزینه و قیمت ترمیم این دندان های مصنوعی بسیار کم و پایین است.

·      این نوع دندان های مصنوعی شباهت بسیار زیادی با دندان های اصلی و حقیقی انسان دارند.

·      این دندان های مصنوعی دارای دوام، مقاومت و استحکام بسیار بالایی هستند و دوره بهبود آن ها خیلی سریع است.

·      عدم استفاده از چسب های مخصوص برای اینکه دندان ها روی فک ها و لثه قرار بگیرند.

علاوه بر موارد بالا، این دندان ها مزایا و ویژگی های دیگری هم دارند که باعث شده است افراد از آن ها رضایت کامل داشته و از استفاده آن ها استقبال بسیاری کنند. این دندان ها علاوه بر مزایایی که دارند، نیاز به مراقبت هایی بعد از جای گذاری هستند. زمانی که دندان پزشک برای افراد دندان های مصنوعی ثابت را جای گذاری می کند، مراقبت های لازم را نیز به آن ها ارائه می دهد تا افراد به خوبی از آن ها مراقبت کنند.

 

 

دندان مصنوعی نیمه ثابت---

قیمت دندان مصنوعی ثابت

همانطور که می دانیم این دندان ها به عنوان مقرون به صرفه ترین و بهترین روش کاشت دندان هستند؛ زیرا قیمت آن ها بسیار مناسب و منطقی است. البته می توان گفت قیمت دندان های مصنوعی ثابت به عوامل متفاوتی بستگی دارد. به عنوان مثال می توان گفت یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در قیمت این دندان های مصنوعی، نوع آن است.

علاوه بر این، می توان گفت عوامل دیگری از جمله مکان قرار گرفتن مطب دکتر، تعداد دندان های آسیب دیده و مقدار تخصص دکتر دندان پزشک نیز در قیمت و هزینه این دندان های مصنوعی تاثیر بسیار زیادی می گذارد که افراد باید به این عوامل توجه بسیاری بکنند.

این دندان های مصنوعی ثابت علاوه بر قیمت مناسب و مزایایی که دارند، ممکن است عوارض هم پیدا کنند. پس بهتر است افراد برای جای گذاری این دندان ها حتما به یک متخصص مراجعه کنند تا مشکل برایشان به وجود نیاید.

خلاصه اینکه افراد باید در استفاده از این دندان های مصنوعی تمام مزایا و ویژگی های آن ها را در نظر بگیرند و به قیمت مقرون به صرفه آن نیز توجه کنند. همچنین باید به یک دندان پزشک متخصص مراجعه کنند تا هیچ گونه مشکلی برایشان به وجود نیاید و احساس راحتی کامل بکنند.

 

کپی