اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبرداری از دانش آموزان به بهانه کلاس های خصوصی اینترنتی

کلاهبرداری از دانش آموزان به بهانه کلاس های خصوصی اینترنتی

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در زمینه افزایش شیوه کلاهبرداری‌ اینترنتی به خانواده‌ها ی دانش آموزان هشدار داد و گفت: در زمان ثبت نام فرزندان خود در کلاس‌های خصوصی آنلاین مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران سایبری گرفتار نشوند.

به گزارش ایران آنلاین، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در این باره تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، والدین نگران افت تحصیلی فرزندان خود هستند و به ناچار برای جبران افت تحصیلی به دنبال کلاس‌های خصوصی و تقویتی هستند که بتواند عقب افتادگی دانش آموزان خود را جبران کنند.
وی افزود: متاسفانه بخشی از تبلیغات کلاس‌های آنلاین خصوصی از سوی مجرمان سایبری است و هدف آنها سوءاستفاده‌های مالی و اخاذی از والدین دانش آموزان است.
این مقام انتظامی گفت: در زمان ثبت نام فرزندان در کلاس‌های تخصصی آنلاین، کلاهبرداران  از کاربران می‌خواهند که مبالغ ناچیزی را به عنوان بیعانه ثبت نام واریز کنند، سپس با هدایت کاربران به صفحات و درگاه‌های جعلی اطلاعات حساب‌ بانکی کاربران را سرقت و حساب آنان را خالی می‌کنند.
رئیس پلیس فتای استان اصفهان توصیه کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا به نحوی باعث افت تحصیلی برخی از دانش‌آموزان شده است، خانواده‌ها می‌توانند علاوه بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی با استفاده از روش‌های مختلف مانند کتاب‌ها و cd های کمک آموزشی و مواردی از این قبیل باعث تقویت سطح سواد فرزندان خود شوند، ضمن آن‌که برای استفاده از کلاس‌های آنلاین حتما از موسسات معتبر و شناخته شده درخواست خدمات کنند و مراقب باشند اطلاعات محرمانه و خصوصی خود و فرزندانش را در اختیار این افراد قرار ندهند.

کپی