اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در گفت و گو با ایران آنلاین:

برخی از آشوب گران اصفهان سابقه زندان دارند/ اجرای توافقات درباره زاینده رود در حال تکمیل است

برخی از آشوب گران اصفهان سابقه زندان دارند/ اجرای توافقات درباره زاینده رود در حال تکمیل است
یاسمن صادق شیرازی

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با تاکید بر اینکه توافقاتی درباره حل مشکل آب زاینده رود صورت گرفته که کارهای اداری و اجرایی آن در حال تکمیل است، گفت: بر اساس گزارشاتی که از مقامات قضایی به دست من رسیده افرادی که در جریان این آشوب بازداشت شدند سابقه محکومیت قضایی و حتی زندان را داشتند. بنابراین، این اعتراضات تنها سو استفاده از حرکت مردم است.

«عباس مقتدایی»، نماینده اصفهان در گفت و گو با  «ایران آنلاین» درباره آخرین وضعیت حل مشکل آب مردم اصفهان گفت:  کشاورزان اصفهان به همراه سایر شهرهای کشور مطلبات به حقی درباره آب دارند که سالهاست مورد بی توجهی قرار گرفته است. بنابراین، این موضوع استانی نیست و باید در سطح ملی پیگیری شود. من در این زمینه نامه ای هم به ریاست جمهور نوشتم و به دستورات اجرایی ای که لازم است در این زمینه صادر شود اشاره کردم.
وی درباره تجمع روزهای اخیر مردم در زاینده رود و ایجاد اغتشاش و آشوب توسط برخی از افراد اظهار کرد: مردم اصفهان و کشاورزان برای پیگیری مطالبات خود تجمعات مسالمت آمیزی در چند روز گذشته برگزار کردند. البته در کنار اقدامات مثبتی که برای حل مشکل آن ها صورت گرفت تعلل هایی نیز انجام شد اما در نهایت اکثریت با قول هایی که در زمینه حل مشکل آب به آن ها داده شد، موافقت خود را برای پایان این تجمعات اعلام کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان  ادامه داد: برخی نیز موافق پایان تجمعات نبودند و اصرار بر ماندن کف زاینده رود داشتند. این افراد که تحت تاثیر فراخوان های گروه های ضدانقلاب برای ایجاد آشوب بودند، از بین کشاورزان نبوده و دغدغه آب نداشتند. پس از ایجاد این آشوب ها، مردم اصفهان راه خود را از معترضان جدا کردند و حتی نماینده صنف کشاورزان نیز تاکید کرد که به هیچ عنوان کشاورزان همراه آشوب گران نیستند.

مقتدایی با تاکید بر اینکه توافقاتی درباره حل مشکل آب زاینده رود صورت گرفته که کارهای اداری و اجرایی آن در حال تکمیل است، گفت: بر اساس گزارشاتی که از مقامات قضایی به دست من رسیده،  افرادی که در جریان این آشوب بازداشت شدند سابقه محکومیت قضایی و حتی زندان را داشتند. بنابراین، این اعتراضات را باید حرکتی برای سو استفاده از حرکت آرام مردمی تلقی کرد و موضوع آن را بایست از پیگیری مطالبه مردم درباره آب جدا کنیم. در حال حاضر مطالبات مردم درباره زاینده رود بر زمین مانده که امیدوارم با وعده هایی که از سوی مسئولان داده شده هرچه سریع تر این مشکل حل شود.

 

 

کپی