اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بمباران اندیمشک طولانی‌ترین بمباران هوایی در دوران دفاع مقدس است

بمباران اندیمشک طولانی‌ترین بمباران هوایی در دوران دفاع مقدس است

در سالروز بمباران هوایی شهرستان اندیمشک توسط رژیم بعث عراق، در مراسمی با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان، فرماندار، امام جمعه و تعدادی از مسئولین نظامی و انتظامی شهرستان اندیمشک، یاد شهدای چهارم آذرماه 65 میدان راه آهن و تمثال مبارک شهدای اندیمشک گلباران شد.

 عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در مراسمی  که به‌منظور بزرگداشت این روز که روز مقاومت مردم اندیمشک نامیده شده، در مصلی این شهرستان برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت هفته بسیج و سالروز بمباران هوایی اندیمشک توسط دشمن بعثی، اظهار کرد: حملات هوایی رژیم بعث به مناطق شهری و مسکونی و به شهادت رساندن انسان‌های بی‌دفاع از جمله زنان و کودکان جزو اقدامات شرم آوری است، که هیچ گونه توجیه انسانی ندارد و بر همگان واضح است که چنین امری در هیچ مجمع انسانی پذیرفته نیست.

وی افزود: بمباران هوایی اندیمشک که طولانی‌ترین حمله هوایی دوران دفاع مقدس به حساب می‌آید، اقدام پلیدی در پرونده سیاه دشمنان ایران و اسلام است، که ما هرساله به حرمت مقاومت مردم این شهرستان و پاسداشت خون شهدای این حمله و تمام کسانی که در این روز آسیب روحی و جسمی دیده اند، با برگزاری مراسم بزرگداشت، یاد و خاطره آن روز را گرامی می‌داریم تا شاید اینگونه بتوانیم ادای دین خود را انجام داده باشیم.

 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در ادامه به همراه امام جمعه و رئیس بنیاد شهرستان دزفول و رئیس بنیاد شهرستان شوش با خانواده شهیدان تازه شناسایی شده، «رحیم غلامزاده اهوازی»، «جهانگیر نقدی‌پور» از شهرستان شوش و «عبدالکریم عبدال‌زاده دزفولی» از شهرستان دزفول دیدار و گفت‌وگو کرد.

عبدالرضا فرجیان در این دیدارها اظهار کرد: خانواده‌های شهدا به‌واسطه دین بزرگی که بر گردن همه ما دارند، از جایگاه و مقام والایی برخوردارند و این عزت و افتخار مرهون تربیت صحیح و دینی فرزندانی است، که با خلوص نیت و عشق به اسلام در راه اعتلای وطن اهدا کرده‌اند.

وی افزود: شناسایی پیکر برخی شهدا پس از سال‌ها گمنامی و چشم‌انتظاری، به‌گونه‌ای لطف خدا و عنایت ویژه پروردگار به پاس سال‌ها صبر و استقامت این خانواده‌ها است که باید آن را به فال نیک گرفته و از برکت این نگاه ویژه خداوند بهره گرفت، تا سایه الطاف این شهدا در آسمان زندگی‌مان قرار بگیرد.

در پایان با اهدای یک جلد کلام الله مجید و لوح از خانواده این شهیدان والامقام تجلیل به عمل آمد.

ایثار/

کپی