اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

افشای تجاوز وزیر سابق با شکایت 6 زن+ فیلم

افشای تجاوز وزیر سابق با شکایت 6 زن+ فیلم
راضیه خوئینی

وزیر سابق دولت فرانسه با افشاگری و شکایت دست کم 6 زن در یک برنامه تلویزیونی به تجاوز و خشونت جنسی متهم شد.

به گزارش ایران آنلاین، به نقل از فیگارو، دادستان پاریس یک روز پس از پخش برنامه «نماینده ویژه» از شبکه فرانس 2، از آغاز تحقیقات علیه نیکلاس هولو وزیر کشور و وزیر محیط زیست سابق در فرانسه خبر داد.
لور بکو، دادستان پاریس طی بیانیه ای اعلام کرد که تحقیقات مقدماتی درخصوص اتهام تجاوز و خشونت جنسی از سوی نیکولاس هولو از روز جمعه، درست یک روز پس از پخش گزارشی از فرانسه 2 آغاز شده است. او گفت که حداقل 6 زن از جمله یک نوجوان در زمان وقوع جرم از وزیر سابق به اتهام تجاوز و خشونت جنسی بین سال های 1989 تا 2001 شکایت کرده اند؛ ولی هولو شدیدا اتهامات را تکذیب و رد کرده است.

فرانس 2، شامگاه پنجشنبه طی گزارشی 62 دقیقه ای در برنامه فرستاده ویژه، صدای سه زن را پخش کرد که از تجاوز و خشونت جنسی وزیر سابق افشاگری و شکایت می کردند. این برنامه تلویزیونی شامل شهادت کلر نوویان، فعال محیط زیست نیز می شد؛ همچنین این برنامه به شکایت پاسکال میتران، نوه رئیس جمهور سابق، «فرانسوا میتران» علیه نیکلاس هولو، وزیر محیط زیست در سال 2008 به اتهام تجاوز و آزار جنسی پرداخت که آن زمان این اتهامات به دلیل نبود مستندات کافی، رد شد.

دو زن دیگر که یکی مجری سابق و دیگری از کارمندان پیشین او بودند نیز شواهد مکتوب خود درباره حقایقی که نیکلاس هولوت را متهم می کردند به برنامه نماینده ویژه ارسال کردند.

نیکولاس هولو، رسما اتهامات درباره تجاوز جنسی را در شبکه تلویزیونی BFMTV رد کرد و اعلام کرد که زندگی عمومی را ترک می کند تا از بستگان و خانواده اش در برابر این اتهامات بدون سند و مدرک محافظت کند. وی همچنین گفت: دفتر دادستانی پاریس سیستماتیک عادت کرده است تحقیقاتی را درباره اتهامات خشونت جنسی علیه خردسالان آغاز کند.


شکایت سه زن علیه رفتارهای زننده وزیر دولت سابق

حقایقی که در زمان اوج قدرت او بین سال های 1989 تا 2001 اتفاق افتاده اند
سیلویا در برنامه تلویزیونی گفت که سال 1989 وقتی که 16 ساله بوده است مورد تعرض وی قرار گرفته است. وی به برنامه ای دعوت شده بود که این مرد مجری برگزاری آن بوده است، پس از برنامه، نیکولاس هولو به او پیشنهاد می دهد که با ماشینش او را تا مترو برساند. سپس او را برای اجرای وسوسه های شیطانی اش به سوی خودرویی که در پارکینگ پارک بوده است هدایت می کند.
سسیل، شاکی دیگری است که آن زمان 23 ساله و همکار سابق او بوده است و به عنون نیروی کمکی به گروه کاری او می پیوندد. در نهایت هولو به بهانه تشکر او را به مراسم شام گروهی دعوت می کند و آن اتفاق می افتد.

کپی