اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نخستین فرد جهان که چشمش از پرینتر 3 بعدی ساخته شده

نخستین فرد جهان که چشمش از پرینتر 3 بعدی ساخته شده
آرزوکیهان

"استیو ورز" بیمار بریتانیایی نخستین فرد جهان است که چشمش از پرینتر 3 بعدی ساخته شده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از بی بی سی ، او در آزمایشی جدید کره چشمی را دریافت کرده که با فن آوری پرینتر سه بعدی طراحی شده است.
"استیو" در این باره به دیلی میل، گفت:‌چشم جدیدم فوق العاده است و با استفاده از فناوری چاپ دیجیتال 3 بعدی بهتر و بهتر می شود. من از 20 سالگی چشم چپ خود را از دست داده و تا کنون از پروتزهای مصنوعی استفاده می کردم.با این وجود همواره از تصویر خود در آئینه راضی نبودم بنابر این در یک کارآزمایی بالینی پروتز چشم با پرینتر 3 بعدی شرکت کردم. این پروتز شبکه چشمی را داراست که غیر قابل تشخیص از چشم واقعی است و بسیار طبیعی به نظر می رسد.
پزشکان امیدوارند تا چاپ سه بعدی پروتزهای چشمی بتواند انقلابی در صنعت پروتز کره چشم بوجود آورد.
پروفسور "ماندیپ ساگو"، مشاور چشم پزشک در مورفیلدزانگلیس ، گفت: "امیدواریم کارآزمایی بالینی شواهد محکمی در مورد ارزش این فناوری جدید به ما ارائه دهد و نشان دهد که چه تفاوتی برای بیماران ایجاد می کند."
وی افزود: در حال حاضر شش هفته طول می کشد تا بیماران یک چشم جدید دریافت کنند، که پس از آن باید تحت عمل جراحی، قرار ملاقات های متعدد و یک دوره انتظار 4 تا 5 ماهه پس از عمل جراحی قرار گیرند تا پروتز نصب شود. نخستین بیمار از چشم دریافتی 3 بعدی خود راضی به نظر می رسد و امیدواریم بتوانیم در صورت تائید نهایی و پایان کارازمایی بالینی به بیماران زیادی در این ارتباط کمک کنیم.

کپی