اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

چگونه با فروش مواد لبنیاتی کسب درآمد داشته باشیم ؟

چگونه با فروش مواد لبنیاتی کسب درآمد داشته باشیم ؟

از جمله مواردی که بخصوص در روستاهای کشور مرسوم می باشد نگهداری از دام و طیور است. عمده دلیل نگهداری از این موارد تامین نیاز روزانه ی خانوار می باشد. در این بین می توان با مدیریت صحیح مصرف شرایط را بروش فروش مواد لبنی حاصل از دام ها مهیا کرد.

در این متن قصد داریم روش ها و ابزارهای فروش این مواد را شرح دهیم. استفاده از این ابزارها می تواند بر کیفیت و کمیت مواد لبنی و فراورده های انها به صورت مستقیمی تاثیر گذاشته و در نتیجه فروش آنها را آسانتر کند.

چه ابزارهای برای ارائه ی مواد لبنی به بازار نیاز دارید ؟

 

شیر سرد کن

یکی از مهمترین ابزارها که در سالم نگهداشتن شیر گرفته شده از دام اهمیت دارد، تنظیم دمای مناسب شیر می باشد. یخچال های معمولی به دلیل فرار دمایی و همینطور باز و بسته کردن درب یخچال ممکن است این وظیفه را به خوبی انجام ندهند. از این رو از ابزارهایی به نام شیرسردکن بدین منظور استفاده می کنند.

میتوانید بسته به میزان شیرتولیدی دام ها اقدام به خرید شیر سردکن کنید و دستگاهی با حجم بالا نیاز نیست. این دستگاه دارای مخزنی از استیل می باشد. سیستم سرمایشی به گونه ای طراحی شده است که کاربر امکان تعیین میزان دمای داخل مخزن را دارد. بدین ترتیب می توان بسته به مواد داخل دستگاه و دمای محیط اطراف دمای مورد نیاز را تنظیم کرد. بدین ترتیبی مشکلی برای شیر بوجود نخواهد امد و برای مدت زمان بیشتری میتوان شیر را سالم نگه داشت.

دستگاه تولید کره

کره یکی از مهمترین فراورده های دامی می باشد که در موارد خوراکی بسیاری اعم از استفاده به منظور سرخ کردن مواد غذایی ، استفاده در کیک و شیرینی ها ، استفاده برای طبخ غذا و ... کاربرد فراوانی دارد. با توجه به افزودنی ها و نگهدارنده هایی که کره های کارخانه ای زده میشود بسیاری از افراد علاقه به استفاده از کره های طبیعی دارند و از این رو بازار خرید و فروش این نوع از کره ها بسیار داغ است.

برای تولید کره باید از دستگاه کره گیر استفاده کنید. کره گیر اندیشه سبز از جمله کره گیرهایی می باشد که مورد تایید بسیاری از کاربران بوده و سال ها سابقه ی ان در تولید این نوع از کره گیرها، پشتوانه ای ارزشمند برایش محسوب می شود.

این نوع از کره گیرها دارای بدنه ای از جنس استیل و یا آلومنیوم می باشند و هیچ گونه آلودگی ای وارد مواد لبنی نمی کنند. این کره گیر ها دارای یک موتور برقی می باشند. موتور به یک دسته ی چرخاننده متصل است. زمانی که دستگاه روشن میشود، چرخاننده به صورت مرتب و با سرعتی ثابت اقدام به همزنی مواد میکند. دقت داشته باشید که برای استفاده از این نوع کره گیر ها ، ماده ی اولیه ماست می باشد. ماست مدنظر باید تازه بوده و از سویی دیگر چربی بالایی داشته باشد تا میزان کره تولیدی بالا بوده و باکیفیت تولید شود.

پس از اینکه مدت زمانی مشخص همزنی توسط چرخاننده ادامه پیدا کرد، کره به دلیل داشتن وزن بالاتر و بر اساس قانون گریز از مرکز از ماست جدا شده و به سطح مواد می آید. سپس می توان کره ی استخراج شده را برداشت کرد. توجه کنید که پس از برداشت کره، مواد باقی مانده دوغ می باشد که می توان آن را به صورت جداگانه ای به فروش رساند.

تولید و فروش کره ی باکیفیت نیازمند استفاده از ماست پرچرب و باکیفیتی می باشد.

خامه گیر برقی

 

تولید و فروش خامه سنتی :

خامه از دیگر فراورده هایی می باشد که می توان به صورت روزانه آن را تولید کرد و بفروش رساند. خامه های سنتی در گذشته با گرم کردن شیر و جدا کردن خامه به صورت سرشیر تولید میشدند. اما امروزه استفاده از دستگاه های مخصوص برقی می تواند هم سرعت استخراج خامه را افزایش دهد و هم اینکه در افزایش کیفیت خامه ی تولیدی تاثیر بالایی داشته باشد.

در وحله ی اول باید میزان تولید خود را مشخص کنید. با مشخص شدن میزان تولید میتوانید با اطلاعی دقیقتر اقدام به خرید انواع خامه گیر کنید و حداکثر میزان بهره وری را از تولید این ماده ی لبنی بدست آوردید.

در این مورد نیز هرچقدر شیر دارای چربی بالایی باشد میزان خامه ی تولیدی و همینطور کیفیت خامه ی تولیدی افزایش خواهد یافت.

سایر تجهیزات :

دستگاه های اصلی که برای تولید خامه و کره و نگهداری اصولی از شیر نیاز بود معرفی شدند. در این بین استفاده از برخی دستگاه های جانبی همچون ماست بند و ... نیز مقدور می باشد که بیشتر برای مواردی که تولیدات بالا باشد مورد استفاده قرار میگیرد.

علاوه بر این موارد استفاده از برخی تجهیزات همچون دستگاه شیردوش که به منظور شیردوشی از دام استفاده میشود نیز میتواند در نتیجه ی نهایی کار تاثیرگذار باشد. این دستگاه ها از چند منظر بسیار مفید می باشند :

- دستگاه های شیردوشی به دلیل سرعت ثابتی که در شیردوشی دارند، روند شیردوشی را تسریع می بخشند. این دستگاه اگر به صورت دستگاه دو لاینه خریداری شوند امکان شیردوشی همزمان از دو دام را نیز خواهند داشت.

- این دستگاه ها به صورت نبضی شیردوشی می کنند و از این رو فشار یا مکشی به پستان های دام وارد نمیشود و در نیتجه هیچ آسیبی شامل دام نخواهد شد.

- امکان خریداری شیردوش ها به صورت برقی و دستی وجود دارد. از نمونه های دستی بخصوص در مکان هایی که دسترسی به برق آسان نیست یا مشکلاتی وجود دارد میتوان بهره برد.

نتیجه گیری :

شروع هر کسب و کاری در صورتی که با برنامه ای از پیش تعیین شده صورت گیرد و اصول کلی کار در آن رعایت شود نتیجه ای بسیار مناسب خواهد داشت. در تولید مواد لبنی نیز اگر میزان نیاز بازار هدف به درستی بررسی شود و همینطور خرید تجهیزات مدنظر با توجه به این مورد صورت گیرد، نتیجه ای بسیار مناسب در پیشروی شما خواهد بود و سوددهی بالایی از اینکار کسب خواهید کرد.

 

 

کپی