اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تسویه حساب خانوادگی در فضای مجازی

تسویه حساب خانوادگی در فضای مجازی

فردی که با ایجاد صفحه ای در شبکه های اجتماعی اقدام به انتشار عکس های خصوصی یک زن کرده بود به دام افتاد.

  به گزارش ایران انلاین ، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت گفت:  مدتی پیش زن جوانی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و باطرح شکایتی عنوان کرد فردی ناشناس در فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی ام کرده و باعث بر هم زدن آرامش روانی من و خانواده  ام شده است.
این مقام انتظامی افزود: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان داشت این فرد ناشناس در فضای سایبری با عناوین مختلف برای من ایجاد مزاحمت و تهدید کرد  که تمامی تصاویر خصوصی ام را در فضای مجازی منتشر می کند، من ابتدا  اهمیتی ندادم تا اینکه متوجه شدم تعدادی صفحه جعلی با نام و شماره تلفنم در اینستاگرام ایجاد شده که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی ام می کند آنجا بود که  با دیدن تصاویر خود از نظر روحی و روانی کاملا بهم ریختم .
وی ادامه داد: با شکایت این زن ،  افسران سایبری پلیس فتا پایتخت تحقیقاتی را آغاز کردند و پس از مطالعه اظهارات شاکی و بررسی همه جوانب پرونده با بهره گیری از روش های علمی و فنی پلیسی موفق شدند ردپای مجرم سایبری  را شناسایی کنند.
رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: کارشناسان این پلیس با استفاده از تجارب سایبری و تحقیقات گسترده در ضمن به دست آوردن اطلاعات هویتی متهم پس از تشریفات قضائی مجرم را که از بستگان شاکی نیز بود در یکی از مناطق جنوب تهران دستگیر و به همراه ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل کردند.
گودرزی بیان کرد: متهم پس از حضور در پلیس فتا تهران بزرگ ابتدا از ماجرا اظهار بی اطلاعی کرد اما پس از روبرو با شاکی لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: با شاکی اختلاف داشتم و برای  انتقامجویی از او چند صفحه جعلی با نام و مشخصات وی در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده و دست به انتشار تصاویرش زدم. 
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان به شهروندان توصیه کرد: فضای مجازی مکان مناسبی برای حل کردن اختلافات خانوادگی و همچنین انتقام جویی نیست، با مرتکبان این جرائم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی طبق قانون برخورد خواهد شد،همچنین شهروندان می توانند موارد مشکوک را از طریق تماس تلفنی با 110 یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

کپی